برای چیدمان منزل به سبک مدرن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای چیدمان منزل به سبک مدرن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

در هر خانه ای که باشید، مهم است که دکوراسیون داخلی را به سبک و سیاق مورد علاقه خود بچینید. ممکن است که دوست داشته باشید منزلتان به سبک خانه های اروپایی قرن 18ام باشد. در هر حالتی این شما هستید که با توجه به روحیه و علاقه مندی تان به دنبال آن خواهید رفت. از آنجا که میدانید، امروزه انواع و اقسام مدل های دکور کردن خانه وجود دارد. از شلوغ ترین حالت ممکن گرفته یا ساده و زیبا ترین حالت! اگر شما هم طرفدار سادگی هستید، این مقاله مختص شما نوشته شده است. چرا؟ چون قرار است که به شما نکاتی درباره چیدمان منزل به سبک مدرن را یادآوری کنیم.

چیدمان منزل به سبک مدرن

آشنایی با چیدمان منزل به سبک مدرن و ویژگی های آن!

اگر برای شما سوال است که سبک مدرن چیست، اصلا جای نگرانی نیست. احتمالا به وفور با این سبک از دکوراسیون داخلی در محیط های مختلف، مواجه شده اید. شاید جایی که در آن کار میکنید، و یا خانه ی دوست نزدیکتان، چیدمان منزل به سبک مدرن را به عنوان دکوراسیون داخلی خود، در نظر گرفته باشد. در ادامه به تمامی سوال های احتمالی در این رابطه پاسخ خواهیم داد.

سبک دکوراسیون مدرن چیست؟

یک سوال ساده و اما مهم! بله، ممکن است که ندانید دکوراسیون مدرن چیست و اصلا چرا ایجاد شد. چیزی که با نام این سبک برایتان یادآور خواهد شد چیست؟ در واقع دکوراسیون مدرن یعنی سادگی! این مدل از چیدمان تا حد زیادی به دکوراسیون مینیمال شباهت دارد. به عنوان مثال در چیدمان منزل به سبک مدرن هم دقیقا مثل مینیمال، تا حد زیاد سعی میشود تا از عناصر ساده و با جزئیات کم استفاده شود. به همین ترتیب با دانستن یکری از اصول و قوائد میتوانید که چیدمان منزل بسیار زیبایی با سبک مدرن را برای خودتان ایجاد کنید. در ادامه به جزئیات بیشتری در این سبک خواهیم پرداخت.

سبک دکوراسیون مدرن

سبک دکوراسیون مدرن چیست؟

چیدمان منزل به سبک مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از هر چیزی بهتر است که با اصلی ترین ویژگی های چیدمان منزل به سبک مدرن آشنا شده و در ادامه به جزئیات بیشتری در مورد آنها بپردازیم. میتوان گفت که با رعایت کردن یک قانون کلی و البته به کار گرفتن کمی ذوق و سلیقه، میتوان بهترین نتیجه را برای دکوراسیون داخلی و چیدمان مدرن خانه در نظر گرفت.

 • استفاده از رنگ های روشن و خنثی از جمله سفید، شیری، کرم، آبی، طوسی، خاکستری و مشکی جز مناسب ترین گزینه ها در چیدمان منزل به سبک مدرن هستند.
 • استفاده نکردن از آیتم های دکوری که زرق و برق زیادی دارند
 • در بعضی از موارد استفاده از گل های آپارتمانی میتواند زیبایی این سبک را دو چندان کند
 • استفاده از مبلمان مدرن به جای سبک های کلاسیک و …. در دکوراسیون داخلی
 • حذف اکسسوری های غیر ضروری که باعث اشغال فضا شده اند
 • چیدمان درست و اصولی عناصر و توجه به آن
 • استفاده از کاغذ دیواری های ساده و بدون طرح در چیدمان منزل  به سبک مدرن توصیه میشوند.

چیدمان منزل به سبک مدرن و نقش ترکیب رنگی!

رنگ ها نقش بسیار گسترده ای در زندگی ما ایفا میکنند. از دیوار و نقوش آن گرفته تا  مبلمان و دکوراسیون داخلی، به هر جا که نگاه کنید، رنگ هارا خواهید دید. به این ترتیب، باید به انتخاب رنگ توجه کرد.

چیدمان منزل به سبک مدرن و نقش ترکیب رنگی!

نقش استفاده درست و مناسب از ترکیب رنگی در پیدمان منزل به سبک مدرن!

برای چیدمان منزل به سبک مدرن اول باید به انتخاب رنگ و ترکیب رنگبندی وسایل اعم از مبلمان ، فرش و پرده توجه کرد. وقتی یک یا دو رنگ را برای دیزاین منزل خود انتخاب میکنیم باید رنگ باقی وسایل را در تناسب با همان رنگ انتخاب کنیم که از همان خانواده رنگی باشند یعنی در همان طیف رنگ استفاده شود.

برای مبلمان ، فرش و پرده منزل اگر انتخاب رنگ بیشتر از دو یا سه رنگ باشد چیدمان منزل شما خیلی شلوغ میشود به طوری که در منزل احساس آرامش نخواهید کرد.

به این ترتیب اگر رنگ را به درستی انتخاب کنیم یک قدم به چیدمان منزل به سبک مدرن نزدیک تر خواهیم شد. معمولا استفاده از رنگ های روشن و خنثی مثل سفید،  استخوانی و یا شیری میتوانند گزینه مناسبی برای منزل باشد. بخصوص در خانه هایی با متراژ های کم تر نیز اگر از این رنگ ها استفاده شود، میتوانند جلوه ی بزرگ تری به فضا القا کند.

مبلیران، یکی از برترین تولید کننده های انواع مبلمان به سبک مدرن و راحتی میباشد. شما میتوانید قبل از خرید مبلمان راحتی و مدرن با مشاوران مبلیران با شماره 1459 تماس گرفته و یا از طریق صفحه تماس با ما، سوالات خود را مطرح کنید.

رنگ آبی روشن، گزینه‌ای مناسب برای مدرن پسندها

در چیدمان منزل به سبک مدرن میتوانید از رنگ های دیگری مثل آبی روشن نیز استفاده کنید. در هر حالت در نظر بگیرید که نباید با انتخاب اشتباه، دکوراسیون داخلی خود را خراب کنید. اگر جزئیات و اکسسوری هارا به حداقل برسانیم و از ترکیب رنگ مناسبی استفاده کنیم، دکوراسیون زیبایی خواهیم داشت.

رنگ آبی روشن، گزینه‌ای مناسب برای مدرن پسندها

استفاده از رنگ آبی برای چیدمان مدرن، جلوه‌ای خاص و زیبا را القا خواهد کرد.

چیدمان منزل به سبک مدرن و اهمیت نورپردازی

در چیدمان مدرن منزل دومین نکته ای که باید رعایت شود نورپردازی آن فضا میباشد. چیدمان اتاق خواب ، چیدمان اتاق کودک ، چیدمان سالن پذیرایی، از جمله مکان های مهم در خانه هستند که نیاز است با دقت و حوصله برای آن وقت گذاشت. در نظر داشته باشید برای چیدمان منزل به سبک مدرن، انواع مختلفی از نورپردازی ها را میتوان در نظر گرفت. چه با نور طبیعی این نیاز را برطرف کنید و چه با نورپردازی مصنوعی، به یکسری از نکات توجه داشته باشید.

چیدمان منزل به سبک مدرن و اهمیت نورپردازی

چیدمان منزل به سبک مدرن و اهمیت نورپردازی

نورپردازی با نور طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون خانه‌ی مدرن

هر چقدر که فضا و محیط روشنایی مناسبی داشته باشد، به دکوراسیون مدرن نزدیک تر میباشد. استفاده از آباژور های ساده و البته با طراحی مدرن، اگر در جای مناسب خودش و به اندازه کافی باشد، ایده آل است. اما اگر شما هم طرفدار روشنایی طبیعی و نور خورشید هستید، میتوانید بخشی از سالن پذیرایی یا اتاق خواب خود را با استفاده از آن روشن و زیبا کنید.

یک نکته خیلی مهم که در دیزاین به سبک مدرن منزل باید رعایت شود درنظر گرفتن فضای کافی برای تردد و عبور و مرور میباشد، وسایل باید به طوری چیدمان شوند که فاصله مناسبی از هم داشته باشند و برای رفت و آمد مشکل ساز نباشند. رعایت توازن و تعادل در چیدمان مدرن منزل از اهمیت بالایی برخوردار است که منجر به ایجاد فضای آرامش بخش و دلنشین میشود.

استفاده از مبلمان مناسب

تقریبا همه میدانند که مبل ها بخشی از اصلی ترین عناصر در دکوراسیون به شمار میروند. اولین چیزی که با وارد شدن به خانه ای به چشم میخورد، مبل ها هستند. به همین ترتیب نحوه استفاده از آن هم به مراتب اهمیت بالایی دارد. در چیدمان منزل به سبک مدرن، باید این نکته را در نظر داشته باشیم که باید از عناصر با طراحی مدرن استفاده کنیم. به عنوان مثال هیچ منزلی نیست که از مبل مدرن در دکوراسیون کلاسیک استفاده کند!

استفاده از مبلمان مناسب

استفاده از مبل مدرن و راحتی، جز اساسی از دکوراسیون های داخلی میباشد.

برعکس این موضوع هم راحتی صادق است. یعنی ما به هیچ وجه مجاز به ترکیب و استفاده مبل کلاسیک در دکوراسیون مدرن نخواهیم بود. مبل های مدرن با طراحی خاصی که دارد، باب میل و سلیقه افراد زیادی هستند. اگر طرفدار جزئیات نیستید و سریع خسته و دلزده میشوید، باید بگویم که یکی از بهرین انتخاب ها پیش روی شماست! دکوراسیون و چیدمان منزل به سبک مدرن، با داشتن ویژگی های خود، برای شما خانه ای زیبا خواهد ساخت.

استفاده از مبلمان مناسب

استفاده از مبل هایی با طراحی مدرن، در چیدمان منزل به سبک مدرن ضروری میباشد.

بیشتر بخوانید: فرق مبل کلاسیک و راحتی چیست؟

ویژگی های مبلمان مدرن کدامند؟

طراحی و هدف اصلی سبک مدرن، آراستگی و در عین حال زیبایی بیشتر میباشد. البته استفاده از رنگ مناسب و روشن را هم نباید از قلم انداخت.  برای مبلمان مدرن هم باید با همین معیار جلو رفت. از ویژگی های اصلی این نوع مبل ها استفاده بسیار کم و جزئی از جزئیات میباشد. پایه و دسته های مبل با سادگی آراسته شده اند و حتی در بیشتر آنها، پارچه کل مبل را پوشانیده است.

ویژگی های مبلمان مدرن کدامند؟

ویژگی های مبلمان مدرن کدامند؟

برای پارچه هم تا حد امکان سعی میشود تا از رنگ های خنثی و طراحی های ساده در آن استفاده شود. این مبل ها حتی از لحاظ ابعاد هم مناسب هر فضایی هستند. استفاده مناسب و بجا از مبل در چیدمان منزل به سبک مدرن میتواند تا 50 درصد از بار دکور کردن خانه را از دوش شما کم کند.

چیدمان خانه به سبک مدرن و اکسسوری‌ها!

چه مقدار از آیتم های دکوری در دکوراسون استفاده میکنید؟ استفاده از ساعت های دیواری بزرگ و شلوغ در کنار کوری های ریز و کوچکی که از دیوار آویزان هستند.تابلو های نقاشی گوناگون، چراغ ها و آباژور های شلوغ و…

چیدمان خانه به سبک مدرن و اکسسوری‌ها!

چیدمان خانه به سبک مدرن و اکسسوری‌ها!

درست است که استفاده از این لوازم دکوری در هر خانه‌ای مرسوم است اما نه در چیدمان منزل به سبک مدرن! چیزی که باید به آن توجه کنید، هارمونی عناصر مختلف با هم در کنار سادگی و حداقل ها است. استفاده کردن بجا و درست از این موارد و البته رعایت ترکیب رنگی که یکی از مهم ترین نکته های این دکوراسیون است، در کنار هم فضایی ایده آل را برای شما خواهد ساخت.

برای داشتن یک منزل شیک با چیدمان مدرن باید انتخاب هایمان خیلی هوشمندانه باشد، مثلا میز ناهارخوری بهتر هست که کنار آشپزخانه باشد تا انتهای سالن پذیرایی، انتخاب رنگهای خنثی مثل خاکستری ، سفید و مشکی برای چیدمان مدرن منزل بسیار هوشمندانه است زیرا که رنگهای خنثی با اکثر رنگها به راحتی ست میشوند و به زیباتر شدن منزل شما کمک میکنند.

چیدمان خانه به سبک مدرن

چیدمان خانه به سبک مدرن و نکات مربوط به آن

نتیجه‌ی چیدمان منزل به سبک مدرن…

چیدمان منزل به سبک مدرن باید ها و نباید های خاص خودش را دارد. اگر طرفدار آیتم های پر زرق و برق نیستید پس احتمالا به سبک مدرن علاقه دارید. رعایت یکسری از نکات به شما کمک زیادی خواهد کرد. به عنوان مثال از اهیمت ترکیب رنگی در این سبک نباید غافل شوید. انتخاب رنگ های مناسب، خرید مبلمان مدرن و پیدمان درست و اصولی، چیزی است که شما به آن نیاز دارید. در این مقاله سعی کردیم که تا حدودی با چیدمان منزل به سبک مدرن آشنا شده و تا حد امکان با ویژگی های آن آشنایی لازم را پیدا کنیم. از این به بعد بستگی به شما دارد که چگونه از این عناصر در کنار هم استفاده خواهید کرد.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

6 پاسخ به “برای چیدمان منزل به سبک مدرن چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟”

 1. رضا گفت:

  اطلاعات خوبی درمورد دکوراسیون مدرن و مبل مدرن داشت، ممنون

  • مدیر سایت گفت:

   درود و سپاس از شما برای زمان گذاشتن برای مطالعه مطالب مبلیران و ثبت نظرتون .

 2. نگین گفت:

  ممنون از شما🙏 با نکات خوبی که گفتین مطمئنم میتونم دکوراسیون خوبی برای خونم بچینم.
  فقط چند تا سوال دارم برای سبک مدرن از چه نوع قالی یا فرشی برای پذیرایی و اتاق خوابم بهتره استفاده کنم؟؟
  و اینکه برای اکسسوری خونه من یه ساعت دیواری سفید ساده و بزرگ تهیه کردم و در نظر دارم برای نور پردازی هم یه آباژور طرح مدرن تهیه کنم و اینکه از گلدان هم میخوام استفاده کنم برای تزئین خونه نه زیاد فوقش ۲ یا ۳ تا گل آپارتمانی با گلدان ساده و سفید رنگ اینا خوبه برای سبک خونه مدرن؟؟ یعنی زیاد شلوغ پلوغ نمیشه خونم یا خلوت اندازه؟
  راستی تم خونه هم میخوام کلا سفید و طوسی کنم همه چیزم تو طیف رنگی طوسی و خاکستری باشه با زمینه سفید این رنگ خوبه؟؟🤔
  ممنونم میشم اگه به سوالام جواب بدین؟🙏😅

  • مدیر سایت گفت:

   سلام ، با توجه به سوالات تخصصی شما در مورد سبک چیدمان لطفا با 1459 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان مشاورین ما بهره مند شوید.

 3. نگین گفت:

  ممنون🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom