فرق مبل کلاسیک و راحتی چیست؟

فرق مبل کلاسیک و راحتی چیست؟

فرق مبل کلاسیک و  راحتی

امروزه خرید مبل یکی از چالش های افرداد در هنگام خرید مبل است. مبل های بیشماری با انواع و اقسام مدل و سبک ها طراحی و روانه بازار میشود. یکی از مدل های پرطرفداری که چندین سال است در صدر این رقابت قرار دارد، مبل کلاسیک است. هر خانه ای با توجه به نوع دکوراسیون داخلی، نیاز به انتخاب سبک مناسب مبلمان دارد. مبل های راحتی و مبل های کلاسیک با توجه به سبک خاص خودشان و موارد استفاده، این انتخاب را با چالش های بیشتری رو به رو میکنند. در ین مقاله قصد بررسی بیشتر بین فرق مبل کلاسیک و راحتی خواهیم پرداخت تا با بیان جزئیات بیشتر، بتوانیم تفاوت های اساسی بین این دو را بهتر شناخته و راحت تر انتخاب کنیم.

فرق مبل کلاسیک و  راحتی

فرق مبل کلاسیک و  راحتی

فرق مبل کلاسیک و راحتی، چوب مورد استفاده

اولین فرق مبل کلاسیک و مدرن، چوب به کار رفته در آن است . در هر مبلی نیاز است که با توجه به سبک و طراحی از مناسب ترین چوب استفاده بشود. در مبل های کلاسیک معمولا از چوب های مقاوم و کیفیت بالا استفاده میکنند. به خاطر طراحی هایی که در پایه ها و دسته های مبل کلاسیک وجود دارد، استفاده کردن از چوب هایی مثل راش، گردو، سفید و افرا ضروری است. علاوه بر این چوب ها میتوان از چوب های مقاوم دیگری هم استفاده کرد.

فرق مبل کلاسیک و راحتی، چوب مورد استفاده

فرق مبل کلاسیک و راحتی، چوب مورد استفاده

چرا باید از چوب مستحکم استفاده کرد؟

دلیل استفاده و تاکید بر مرغوب بودن و استحکام چوب، طراحی های جانبی مبل کلاسیک است. مقاومتی که این چوب ها هنگام کار  طراحی از خود نشان میدهند باعث میشود که در هنگام ضربه های احتمالی آسیب نبینند و هنگام طراحی نقوش بر روی سطح آن، احتمال شکستگی و ترک به حداقل ممکن برسد. علاوه بر استحکام، زیبایی و جلوه با شکوهی که این چب با به ظاهر مبل می بخشند هم دلیل محکم بعدی برای استفاده از این چوب ها است.

چرا باید از چوب مستحکم استفاده کرد؟

چرا باید از چوب مستحکم استفاده کرد؟

نقش چوب در مبل راحتی

در مقابل در مبل های راحتی این حساسیت درجه کمتری دارد. چون چوب ها در تزئین مبل نقشی ندارند و معمولا این مدل سرتاسر با پارچه پوشیده شده، انعطاف بیشتری نسبت به مبل کلاسیک دارد. رنگ آمیزی روی این چوب ها هم از نظر کیفی بهتر بوده چون به راحتی روی چوب مینشیند و از روی آن بلند نمیشود. به دلیل فرایند زمان بری که در هنگام منبت کاری روی مبل های کلاسیک گذاشته میشود، قیمت مبل نیز بیشتر میشود. در واقع بیشتر فرق مبل کلاسیک و راحتی در نمای بیرونی آن و منبت کاری روی چوب در آن است.

نقش چوب در مبل راحتی

نقش چوب در مبل راحتی

تم رنگی

همانطور که میدانید مبل ها کلاسیک به اصطلاح زرق و برق بیشتری دارند. چرا؟ به نوع پارچه و رنگ آن دقت کنید. بر خلاف مبل راحتی که معمولا پارچه های ساده و راحت و خودمانی دارند، در مبل های کلاسیک پارچه ها حالت رسمی و مجلل دارند. تم رنگی یکی از مواردی است که باعث فرث مبل کلاسیک و مدرن شده است. مبل های کلاسیک بیشتر از رنگ های تیره و تند و تیز  مثل قهوه ای، نارنجی، بنفش، قرمز، آجری و … با طرح های شلوغ استفاده میکند. فرق مبل کلاسیک و راحتی، تم رنگی مورد استفاده در آن میباشد.

تم رنگی

تم رنگی

فرق مبل کلاسیک و راحتی، رنگ طلایی و انتخاب تم رنگی

البته رنگ طلایی که ترکیب اصلی این مبل است را نباید از قلم انداخت. هر چقدر که مبل های کلاسیک شلوغ است و حس و حال مجلل و لوکس بودن را القا میکند، مبل های راحتی احساس ارامش را به خاطر استفاده کردن از پارچه های با طیف روشن و طرح های ساده و مینیمال به فضای اطراف و خانه منتقل میکنند.  رنگ و طراحی فرق مبل کلاسیک و راحتی را تشکیل میدهد. پس با توجه به سلیقه و روحیات خودتان میتوانید یکی از این دو را انتخاب کنید . اگر فردی هستید که از دوست دارید محیط خانه ظاهر لوکس و گران قیمتی به خود بگیرد و هم از رنگ های شاد و جذاب در آن استفاده بشود، مبل کلاسیک یکی از گزینه های شماست. اما در مقابل اگر فردی با روحیات ملایم و ساده پسند هستید احتمالا باید مبل راحتی را انتخاب کنید.

رنگ طلایی و انتخاب تم رنگی

رنگ طلایی و انتخاب تم رنگی

فرق مبل کلاسیک و راحتی، طراحی و شکل ظاهری

فرق مبل کلاسیک و راحتی علاوه بر چوب و پارچه و طیف رنگی، نوع طراحی آن را هم شامل میشود. به عنوان نمونه یکی از ویژگی های اصلی مبل کلاسیک استفاده از چوب در نمای بیرونی آن است. به طوری که چوب یکی از عناصر زیبایی بخش و نقاط اصلی و کلیدی در مبل است. تکیه گاه های بلند و کشیده، دسته های بزرگ و نشیمن های پهن در واقع فرق مبل کلاسیک و مدرن را تشکیل میدهند. تزئیناتی هم که روی چوب در این مبل وجود دارد، در مبل راحتی نیست.

طراحی ساده در مبل راحتی

مبل راحتی طراحی ساده ای دارند و معمولا پارچه کل مبل را تحت پوشش خودش قرار میدهد و اهمیت استحکام چوب، در اسکلت آن خلاصه میشود. اگر دکوراسیون داخلی شلوغ و رنگارنگ و لوکس دارید، پیشنهاد میشود که از مبل کلاسیک استفاد ه کنید تا چاشنی فضای شما باشد اما اگر بر عکس این موضوع صادق است، مبل راحتی برازنده منزل شما خواهد بود. بنابر این طراحی، فرق مبل کلاسیک و راحتی است.

طراحی ساده در مبل راحتی

طراحی ساده در مبل راحتی

کلام آخر

مبل کلاسیک و راحتی از جمله مبل های پرطرفدار و زیبا در بین مدل ها و سبک های مختلف مبلمان هستند. پیرامون فرق مبل کلاسیک و راحتی مواردی مثل چوب و پارچه و … وجود دارد. اهمیت استفاده از چوب های مستحکم در مبل های کلاسیک به دلیل استفاده بیشتر، بالاتر میرود. به عنوان مثال به خاطر نقش گسترده چوب در ظاهر مبل و انجام منبت کاری و پرداخت روی آن، باید از چوب های محکم و با کیفیت بالا در آن استفاده شود که در حین کار آسیبی وارد نشود. مواردی مثل استفاده از طیف رنگی گوناگون در این مدل ها، فرق مبل کلاسیک و راحتی را بیشتر در معرض نمایش قرار میدهد.

فرق مبل کلاسیک و راحتی

فرق مبل کلاسیک و راحتی

رنگ های شاد و تیره مثل آجری، بنفش، قهوه ای، قرمز و … ترکیب اصلی رنگی در مبل کلاسیک است و رنگ های ملایم و روشن، روح بخش مبلمان راحتی. ویژ گی هایی مثل تکیه گاه بلند و دسته های کشیده به همراه نشیمن گاه های بلند یکی از تفاوت های مهم اساسی بین این دو سبک شناخته میشود. در این مقاله به بررسی تفاوت های مبل کلاسیک و راحتی پرداخته شد. به توجه به موارد بالا میتوانید انتخاب مناسب را داشته باشید.

 

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom