داشتن دکوراسیون اتاق خواب شیک با 14 ترفند مهم!

راهنمایی برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون منزل از جهات مختلفی برای افراد مهم است. هرچقدر که دکوراسیون منزل زیباتر باید و به روحیه افراد نزدیک تر باشد، احساس آرامش و راحتی بیشتری در آن وجود دارد. دکوراسیون اتاق خواب نیز از این قائده پیروی می‌کند و اهمیت زیادی در این زمینه دارد. اتاق خواب به دلیل ماهیت خود، محل استراحت و آرامش پس از درگیری و مشغله های روزانه به حساب می‌آید . هر چقدر که اتاق خواب خواب ما با سلیقه ما همخوانی و هماهنگی بیشتری داشته باشد، احساس راحتی بیشتری در آن به ما دست خواهد داد. به این دلیل در این مقاله به بررسی دکوراسیون اتاق خواب، نکات و ترفند های آن خواهیم پراخت.

زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 18 دقیقه میباشد.

دکوراسیون اتاق خواب

نکات ضروری برای دکوراسیون اتاق خواب

رعایت یکسری اصول و موارد در داشتن دکوراسیون اتاق خواب زیبا به افراد کمک میکند. به یاد داشته باشید که هر اتاق خوابی باید با توجه به سلیقه و روحیات شما چیدمان شود شود. قبل از چیدمان دکوراسیون اتاق خواب به مواردی که در زیر به آن اشاره می‌کنیم دقت کنید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین اتاق خواب را برای خود داشته باشید. رعایت هر کدام از این موارد می‌تواند به حد زیادی شما را به خواسته و اهدافتان نزدیک تر بکند.

اگر فکر می‌کنید که انتخاب سبک مناسب و چیدمان آن برای شما کار دشوار و به مراتب سختی است، می‌توانید از کارشناسان مجرب مبلیران در این زمینه راهنمایی و مشاوره بگیرید یا با شماره تماس 1459 در ارتباط باشید.

نکات ضروری برای دکوراسیون اتاق خواب

نکات ضروری برای دکوراسیون اتاق خواب

رنگ دیوار در دکوراسیون اتاق خواب

یکی از مواردی که در دکوراسیون اتاق خواب نقش اساسی دارد، رنگ دیوار ها است. استفاده از یکسری ترکیب های روشن مثل سفید، شیری، استخوانی و سایر رنگ های مشابه در اتاق خواب های کوچک بسیار پرطرفدار هستند. استفاده آنها میتواند باعث بشود که فضای داخلی اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. محیط دلباز میتواند تمرکز و آرامش بیشتری برای شما به همراه داشته باشد و از طرف دیگر با هر رنگ و سبک و سلیقه‌ای همخوانی دارد. این رنگ ها علاوه بر استفاده در فضاهای کوچک، در اتاق های بزرگ و جادار هم طرفداران زیادی دارند. در اصل این طیف رنگی به عنوان رنگ های پایه شناخته می‌شوند و اکثرا در بسیاری از دکوراسیون ها استفاده می‌شوند. علاوه بر این رنگ ها میتوانید از رنگ های ملایم دیگری مثل طیف های مختلف رنگ بنفش، آبی و یا کرم و طوسی در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.

رنگ دیوار در دکوراسیون اتاق خواب

رنگ دیوار در دکوراسیون اتاق خواب

سرویس خواب مناسب

داشتن سرویس خواب مناسب میتواند تاثیر زیادی در حالت کلی اتاق خواب شما داشته باشد. اگر اتاق خواب شما فضای کم جا و محدودی دارد میتوانید از مبل های تخت خواب شو برای صرفه جویی و استفاده بهینه از فضا استفاده کنید. این مدل تخت ها هم در فضا صرفه جویی میکنند و هم در هزینه ها. علاوه بر این میتوانید از انواع سرویس های خواب کلاسیک و مدرن با طراحی های مختلف تهیه کرده و از آن استفاده کنید. در هر مرحله از دکور کردن اتاق خواب باید به همخوانی عناصر مختلف با هم دقت کنید.

سرویس خواب مناسب

سرویس خواب مناسب

تابلو و عناصر دکوری در چیدمان اتاق خواب

داشتن تابلو ها و عناصر دکوری بیشتر از چیری که فکرش را بکنید میتواند در روحیه و حالات شما و همچنین اتاق خوابتان اثر بگذارد. میتوانید با توجه به سبکی که برای دکوراسیون داخلی اتاقتان انتخاب کردید، از تابلو ها و عناصر و اجزای دکوری مختلف استفاده کنید. تابلو ها ، نقاشی و … با طرح ها و نقش های مختلف باعث ایجاد یک جلوه زیبا و محیط پر انرژی در خانه شما خواهد شد.

تابلو و عناصر دکوری در چیدمان اتاق خواب

استفاده از انواع تابلو در ایجاد چیدمان اتاق خواب

فرش در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از فرش ها در ترکیب دکوراسیون میتواند جلوه‌ای عالی به اتاق شما ببخشد. با توجه به متراژ اتاق میتوانید یک فرش با طرح ها و نقش های مختلف تهیه کنید. اگر به فضای سنتی علاقه مند هستید بهتر است از فرش هایی با طرح و نقش سنتی استفاده کنید. اما اگر از سبک مدرن، مینیمال و یا … استفاده می‌کنید بهتر است از فرش هایی با طرح های جدید تر و ساده تر استفاده کنید. حتما قبل از خرید به همخوانی آن با دیگر اجزای اتاق خواب مطمئن شوید.

فرش در دکوراسیون اتاق خواب

فرش در دکوراسیون اتاق خواب

پرده ها در دکوراسیون اتاق خواب

اگر اتاق خواب شما پنجره دارد، یکی از آیتم های ضروری در اتاق خواب شما پرده می‌باشد. انواع مختلفی از پرده ها با طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد که بسته به سلیقه و روحیه‌تان، میتوانید پرده ای عالی انتخاب کرده و آن را در اتاق خواب خود نصب کنید. میتوانید از پرده های نازک با رنگ روشن استفاده کنید. این پرده ها هم جلوی تابش نور خورشید را نمی‌گیرند و هم محیط را دلباز تر نشان میدهند. در مقابل اگر از فضای تاریک بیشتر خوشتان می‌آید، میتوانید پرده های ضخیم تر را انتخاب کنید. این نوع پارچه ها هم جلوی ورود و تابش نور را به اتاق می‌گیرند و هم باعث می‌شوند که در فصل سرما، دمای اتاق گرم تر باقی بماند.

پرده ها

پرده ها

چراغ ها و آباژور

بعد از کامل کردن موارد قبلی میتوانید سراغ تزئین چراغ‌، لوستر و… بروید. همیشه به سبک دکوراسیون توجه کنید. اگر اتاق شما یک دکور ساده و مدرن داشت، بهتر است از آباژور های ساده با طراحی های مدرن و رنگ های خنثی استفاده کنید. از طرف دیگر اگر طرفدار طرح های شلوغ و قدیمی هستید میتوانید طرح های سنتی را جایگزین کنید. در هر حالت بهتر است در نظر داشته باشید که عناصر موجود در اتاق خواب شما باید بیشترین میزان همخوانی را با سلیقه و روحیات شما داشته باشند.

بیشتر بخوانید: لوستر مناسب مبل کلاسیک، ۳ نکته برای انتخاب مناسب

چراغ ها و آباژور

چراغ ها و آباژور

تاثیر سقف در دکوراسیون اتاق خواب

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در چیدمان اتاق خواب به سبک دلخواه، توجه به سقف میباشد. در دکوراسیون های کلاسیک، اغلب توصیه میشود که از رنگ ها و طرح هایی در آن استفاده شود که زیبایی بصری را به همراه داشته باشد. از طرفی یکی از اصولی که برای این نوع چیدمان ها در نظر گرفته میشود، سقف و طراحی آن میباشد.

تاثیر سقف در دکوراسیون اتاق خواب

سقف و نوع طراحی آن تاثیر بسزایی در جلوه اتاق خواب ایفا میکند.

ولی در مقابل، اگر شما هم جز افرادی هستید که طرح های مدرن و مینیمال را بیشتر میپسندید، پس باید رفتار عکس داشته باشید. هر چقدر که از رنگ های روشن و طبیعی استفاده کنید بهتر است. به علاوه از به کار بردن طرح های شلوغ و پر زرق و برق در این نوع چیدمان اتاق خواب به شدت دوری کنید.

تاثیر سقف در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده و طراحی سقف اتاق خواب له سبک مدرن، مینیمال و ساده

تاثیر سقف در چیدمان و دکور کردن اتاق خواب از الویت های اصلی نیست اما بهتر است که در صورت توانایی، از آن بیشترین بهره را ببرید. نکته مهم دیگر در سقف اتاق خواب، استفاده از لامپ و لوستر های متناسب با آن میباشد.

تاثیر سقف در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از سقف با سبک کلاسیک در دکور اتاق

استفاده از آیینه را در چیدمان اتاق خواب از یاد نبرید!

آیینه ها جزئی از اجزای دکوری و البته اصلی در هر اتاقی به شمار میروند. جدا از کاربردی که امروزه پیدا کرده‌اند، طرح ها و مدل های مختلفی برای آن در نظر گرفته شده است. در کنار کاربرد، میبایست به زیبایی نیز اهمیت ویژه‌ای داد. طرح های ساده  و مینیمال، کلاسیک و پر زرق و برق، مدرن و … همگی از انواع مختلف مدل هایی هستند که امروزه از آنها استفاده میشود.

استفاده از آیینه را در چیدمان اتاق خواب

استفاده از آیینه قدی در اتاق خواب با سبک مدرن

پس با این وجود از تاثیر آن در زیبایی اتاق خواب نمیتوان چشم پوشی کرد. با توجه به نوع دکوراسیونی که برای اتاق خواب انتخاب کرده‌اید، میتوانید از انواع مدل های مختلف آیینه در اتاق خواب خود استفاده کنید. اگر اتاق فضای بزگی دارد، آیینه های قدی و ایستاده هم ظاهر بهتری دارند و هم زیبایی را دو چندان میکنند.

استفاده از آیینه را در چیدمان اتاق خواب

نمونه استفاده از آیینه قدی در اتاق خواب با فضای بزرگ

در عوض در اتاق خواب های کوچک، انتخاب های جایگزین و بی شماری برای شما وجود دارد. آیینه های دیواری با طراحی های گوناگون و مختلف! اما در هر حالت، هیچ اجباری در اسفاده از آیینه در اتاق خواب نیست. اما به عنوان یک ایده دکوراسیون در اتاق خواب، میتواند گزینه‌ی خوبی برای شما باشد.

استفاده از آیینه را در چیدمان اتاق خواب

میتوانید از آیینه ها به طرح های مختلف به عنوان مکمل دکور در اتاق خواب استفاده کنید.

استفاده از کتابخانه در چیدمان اتاق خواب

اگر شما هم اهل مطالعه باشید، نیاز به داشتن کتابخانه و فضای آرامش بخش یکی از ضروریات برای شما به شمار خواهد رفت. اگر اتاق مجزا برای این کار ندارید، جای نگرانی نیست. استفاده از کتابخانه در اتاق خواب، میتواند برای شما بهترین انتخاب باشد. اما به شرط چیدمان درست و اصولی آن!

استفاده از کتابخانه در چیدمان اتاق خواب

کتابخانه ها میتوانند زیبایی را در محیط دو برابر کنند.

امروزه میتوان انواع مدل های بیشمار برای کتابخانه را برای اتاق های کوچک و بزرگ پیدا کرد. با توجه به فضا و دکوراسیون اتاق خوابی که دارید، میتوانید از این ایتم هم برای زیبایی بیشتر و البته راحتی بیشتر خودتان استفاده کنید.

استفاده از کتابخانه در چیدمان اتاق خواب

نمونه استفاده از کتابخانه های دیواری در دکور کردن اتاق خواب

به عناون مثال، استفاده از کتابخانه هایی با طرح کلاسیک، مینیمال و یا مدرن، ساده و …. به حالت دیواری و یا ایستاده، از انواع مختلف انتخاب های پیش روی شما خواهند بود. فقط در این بین به فضای اتاق خواب توجه کنید و البته به ترکیب رنگی که از موارد مهم در اتاق های خواب و چیدمان و دکور کردن آن به شمار میرود.

استفاده از کتابخانه در چیدمان اتاق خواب

استفاده از کتابخانه با ططراحی سازگار در چیدمان اتاق خواب

استفاده از گل و گیاه در اتاق خواب

گل و گیاه از جمله چیز هایی هستند که علاوه بر آرامش و زیبایی، حال روحی مارا نیز بهتر میکنند. اگر طرفدار گل و گیاهان هستید پس چرا یکی از آنها را در اتاقتان نگذارید؟ گیاهان آپارتمانی هم کمجا هستند و هم مراقبت کمتری نسبت به سایر گیاهان نیاز دارند. میتوانید آنها را در گلدان های کوچک قرار داده و برای تزئین دکور اتاق خوابتان، روی میز عسلی و یا هر جایی که فکر میکنید مناسب است، استفاده کنید.

استفاده از گل و گیاه در اتاق خواب

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب، تاثیر زیادی در زیبایی ایفا میکند.

و اما دکوراسیون اتاق خواب کودک

دکور و چیدمان اتاق خواب ودتان هم دقیقا مثل سایر اتاق خول هاست. فارغ از اینکه میخواهید اتاق دخترانه باشد یا پسرانه، رعایت موارد بالا برای چیدمان کافی است. اگر اتاق خواب برای دختر باشد، استفاده از رنگ های صورتی، سرویس خواب دخترانه، فرش هایی با طراحی های کارتونی و… همگی باعث ایجاد اتاق خوابی دلپذیر برای فرزند شما خواهد شد.

دکوراسیون اتاق خواب کودک

در دکوراسیون اتاق کودک، به ترکیب رنگ و سایز اجزا با هم توجه کنید.

در مقابل استفاده از رنگ های سرد و خنثی مثل طیف های مختلف رنگ آبی، شیری، سرمه‌ای و … برای اتاق خواب پسرانه ایده بهتری هستند. در نهایت در نظر گرفتن مکانی برای قرار دادن اسباب بازی ها و هماهنگی آن با سایر اجزا، زیبایی را دو چندان میکند.

دکوراسیون اتاق خواب کودک

ایده چیدمان اتاق خواب پسرانه با استفاده از رنگ های سرد.

از چه سبکی برای دکوراسیون اتاق خواب کودکان استفاده کنیم؟

همیشه به یاد داشته باشید که همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد. در نهایت هیچ اجباری برای استفاده از سبک خاصی در دکوراسیون اتاق خواب کودکان وجود ندارد. چه دوستدار استفاده از سبک کلاسیک باشید و یا سبک های مدرن و مینیمال را بپسندید، در نهایت با در نظر گرفتن هارمونی و هماهنگی بین اجزا دقت کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کودک

نمونه دکور اتاق خواب کودک با استفاده از سبک ترکیبی

دکوراسیون های اتاق خواب ساده و ارزان

درست است که تغییر دکوراسیون داخلی اتاق خواب هزینه های خودش را دارد، اما این نکته هم درست است که با رعایت چند ترفند و نکته ساده میتوان با کمترین هزنیه، دکوراسیونی زیبا برای اتاق خواب ایجاد کرد. اما در نظر داشته باشید، دکوراسیون های کلاسیک از هر نظر هزینه بر هستند. پس این  فرمول اغلب برای اتاق خواب هایی به سبک مدرن و مینیمال کاربرد خواهند داشت.

دکوراسیون های اتاق خواب ساده و ارزان

نمونه‌ای از دکور و چیدمان اتاق خواب ساده و شیک و ارزان

استفاده از رنگ به جای کاغذ دیواری

بله درست است. با یک حساب سر انگشتی میتوان به سادگی به این نکته پی برد که هزینه تمام شده رنگ خیلی کم تر از کاغذ دیواری است. پس چرا نباید از آن استفاده کرد؟ میتوانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب و کار را به یک نقاش ماهر بسپارید. در یک پشم به هم زدن، دیوار هایی به شدت زیبا و البته کم هزینه خواهید داشت.

دکوراسیون های اتاق خواب ساده و ارزان

استفاده از طیف های رنگ مختلف به عنوان رنگ دیوار، میتواند جایگزین مناسبی برای کاغذ دیواری و البته صرفه جویی در آن شود.

استفاده از اکسسوری و دکوری ها

معمولا استفاده از آیتم هایی مثل آیینه، کتابخانه و … هزینه آنچنان زیادی به همراه ندارند. علاوه بر آن زیبایی دکوراسیون اتاق خواب را نیز بیشتر از پیش میکنند. پس با انتخاب یکی از این آیتم ها و استفاده از آن در اتاق خواب، میتوانید با هزینه کم، دکور ایده آل خود را ایجاد کنید.

استفاده از اکسسوری و دکوری ها

استفاده از آیتم های دکوری میتواند زیبایی و فضایی تازه را در چیدمان اتاق ایفا کند.

دکوراسیون اتاق خواب هماهنگ سایر اتاق های منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر چقدر که دکور اتاق خواب شما به روحیاتتان نردیک تر باشد، احساس راحتی بیشتری در آن به شما دست خواهد داد. نکات زیادی وجود دارد که می‌توانید با رعایت آنها و ترکیب آن با خلاقیت خود، دکوراسیون اتاق خواب زیبایی را خلق کنید. مواردی اصلی مثل توجه به رنگ دیوار، فرش و سرویس خواب عناصر اصلی اتاق خواب را تشکیل می‌دهند. با انتخاب یک سبک مناسب و سپس تبعیت از آن می‌توانید نتیجه ایده‌آلی را شاهد باشید. در این مقاله به بررسی دکوراسیون اتاق خواب و نکات و ترفند هایی برای چیدمان بهتر آن پرداختیم.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 3 / 5. تعداد امتیاز: 2

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom