مبل تخت خواب شو چیست؟

مبل تخت خواب شو

مبل تخت خواب شو چیست؟

مبل تخت خواب ‌شو نوعی مبل است که داخل قاب آن یک تشک پنهان است و در صورت نیاز می‌توان آن را به تخت تبدیل کرد.

تشک یا بیرون می زند یا می توان با استفاده از مکانیزم خاصی تا کرد و معمولاً دو نفر هستند. طراحی مبل، اندازه و نوع تشک، و سطح راحتی تشک می تواند بسیار متفاوت باشد و با سفارش مشتری قابل سفارش هستند.

از آنجایی که مبل های تخت خواب شو مانند کاناپه به نظر می رسند، اما می توانند در صورت نیاز به تخت تبدیل شوند، در صرفه جویی در فضا بسیار موثر هستند.

مبل تخت خواب شو در مقابل کاناپه تخت خواب شو: تفاوت چیست؟

کاناپه های خواب شبیه یکی دیگر از مبلمان های رایج، مبل تخت خواب شو هستند. هر دو مبلمان چند منظوره هستند که می توانند به عنوان نیمکت یا تخت استفاده شوند.

تفاوت این است که مبل‌های تخت خواب شو مانند فوتون طراحی شده‌اند، یعنی به‌جای بیرون کشیدن یک تشک مخفی، به‌سادگی صاف قرار می‌گیرند تا یک تخت را تشکیل دهند.

از طرف دیگر، مبل های خواب دارای یک تشک اضافی هستند که در چارچوب پنهان شده و در صورت نیاز می توان آن را باز کرد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که اصطلاحات «مبل خواب» و «مبل تخت خواب شو» اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند.

مبل تخت خواب شو | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل میخک

مبل تخت خواب شو مبلیران | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل میخک

مزایای مبل راحتی چیست؟

مبل های تخت خواب شو فواید زیادی دارند. مثلا:

 • مبل های خواب اضافی عالی برای اتاق مهمان یا فضای دیگری در خانه شما هستند که فقط گاهی اوقات به فضای خواب نیاز دارید.
 • مبل تخت خواب گزینه ای فوق العاده برای صرفه جویی در فضا برای یک اتاق کوچک یا یک آپارتمان استودیویی است. از آنجایی که می تواند هم به عنوان یک کاناپه سنتی و هم به عنوان تخت خواب عمل کند، در عین حال که یک فضا را اشغال می کند، در خدمت دو کاره است.
 • مبل های خواب مانند هیچ مبلمان دیگری نیستند، آنها انعطاف پذیری را ارائه می دهند. از آنجایی که آنها معمولاً دقیقاً شبیه کاناپه‌ها طراحی شده‌اند، برای افرادی که می‌خواهند یک کاناپه با ظاهر سنتی در اتاق نشیمن خود داشته باشند عالی هستند اما همچنین می‌خواهند فضای اضافی برای خواب داشته باشند.

رایج ترین انواع مبل های خواب دار کدامند؟

انواع مختلفی از مبل راحتی در بازار وجود دارد. آنها عبارتند از:

مبل های تخت خواب سکشنی

برای تبدیل مبل شیک خود به دنج ترین و مجلل ترین تخت خواب در هر جای دنیا، کافی است یک تغییر ساده در آن ایجاد کنید. یکی از گزینه هایی که برای شما باز است مبلمانی است که می تواند از مبل به تخت تبدیل شود. یک لحظه تصور کنید که این مبل ها هم چیدمان ال شکل داشته باشند و گوشه خانه شما را به صورت پیوسته و کامل بپوشانند. بنابراین برای اطلاع از قیمت از مغازه ها یا عمده فروشان باید دست به کار شوید. علاوه بر این، اگر می خواهید از تمام این مزایا بهره مند شوید، باید این کاناپه های فوق العاده را در طراحی داخلی خود بگنجانید. مشتریان تمایل زیادی به طرح‌های مبلمان L شکل نشان داده‌اند و می‌توان حداقل یکی از این طرح‌ها را در خانه‌های طیف وسیعی از افراد قرار داد.

مبلمان L شکل، با وجود اینکه فضای زیادی به شما می دهد، فضای زیادی را در اتاق نشیمن اشغال نمی کند که این یکی از بهترین ویژگی های آن است. احتمالاً به همین دلیل است که توصیه می شود از یک مبل به شکل L در خانه هایی که فضای کمی دارند استفاده و چیدمان شود. یکی از کارهایی که اگر اتاق نشیمن بزرگی دارید و می خواهید آن را به سبک مدرن طراحی کنید باید انجام دهید، خرید مبلمانی به شکل L است. این یکی از کارهایی است که باید انجام دهید. . شما می توانید با در نظر گرفتن طرح رنگی که قبلا در فضای نشیمن ایجاد شده است، خرید خود را انجام دهید. در این شرایط ساختار موجود خانه شما به گونه ای به روز می شود که مطابق با استانداردهای زیبایی شناختی روز باشد.

مبل تخت خواب شو | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل میخک

مبل تخت خواب شو مبلیران | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل میخک

فروش مبل تخت خواب شو ال شکل

اکنون که از تمام مزایای این نوع کاناپه آگاه شده اید، بد نیست نگاهی به مدل های بسیار موجود بیندازید. آیا زمان آن رسیده است که شما دست به کار شوید؟ بیایید شروع کنیم، درست است؟ مبل های L شکل رایجی از مبلمان اتاق نشیمن هستند. کاناپه L شکل دارای قسمت های زیادی برای نشیمن است، اما همچنین فضای کمتری را در خانه شما نسبت به سایر انواع مبلمان اشغال می کند. در اینجا چند نمونه رایج از مبل های معاصر با مبلمان خانه L شکل گوشه ای آورده شده است.

 • مبل و صندلی چرمی L شکل

استفاده از این سبک مبل برای خانواده های پرجمعیت رایج است. مبل های چرمی و ال شکل در حال حاضر محبوب ترین سبک ها هستند. این طرح جاودانه برای انواع دکورهای اتاق نشیمن مناسب است.

 • مبل L شکل روکش شده با انواع پارچه

فضای نشیمن با اضافه شدن یکی از این مبل ها فورا به فضایی دنج و جذاب تبدیل می شود. اگر دوست دارید شب را روی یکی از این کاناپه ها بگذرانید، دیگر نگران احساس خستگی زیاد هنگام تماشای فیلم یا بازی های ورزشی با خانواده خود نخواهید بود.

 • مبل هایی به شکل L با تکیه گاه های متحرک

در حالی که کاناپه های L شکل با تکیه گاه های متحرک انتخابی پرطرفدار برای این گروه هستند، اما در طراحی های جدید مبل های L شکل نیز برجسته هستند. اگر از افرادی هستید که مبلمان L شکل را به سایر انواع مبلمان ترجیح می دهید، این کاناپه ها برای شما مناسب هستند.

مبل تخت خواب شو | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل گلف

مبل تخت خواب شو مبلیران| مبل راحتی و تخت خواب شو مدل گلف

 • کاناپه ای شکل با شکل L

از آنجا که شکل مبلمان شبیه حرف L است، ممکن است نیمکت های L شکل را به عنوان خطوط مستقیم تصور کنید ولی تمامی مبلمان ال به شکل خطوط صاف نیستند بلکه در حالت های یو شکل (U) و یا حتی نیم دایره و منحنی طراحی گردند. با این حال، در این مورد، ظاهر طراحی مبلمان یک منحنی L شکل است. صرف نظر از دیوارهای خانه، این کاناپه بزرگ به نظر می رسد و برای مرکز اتاق نشیمن به خوبی ظاهر می شوند، همچنین فوق العاده راحت هستند.

 • کاناپه های بیرون کش

این رایج ترین نوع مبل راحتی است. برای اینکه آن را به تخت تبدیل کنید، معمولاً باید کوسن ها را بردارید و یک دسته را بکشید تا تشک پنهان را بلند کنید.

بسته به مدل شما، ممکن است دکمه‌ای داشته باشد که باید آن را فشار دهید تا تخت را آزاد کنید یا مکانیزم برق خاصی برای تا کردن تشک. کاناپه‌های بیرون‌کش می‌توانند در اندازه‌های مختلف و شامل یک تشک واقعی باشند.

فوتون ها

از نظر فنی، فوتون اصطلاح دیگری برای مبل تخت خواب شو (به جای مبل خواب) است – اما از آنجایی که همه این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، ما آن را در اینجا قرار می دهیم.

فوتون هیچ تشک مخفی و بالشتکی ندارد که قبل از تا کردن آن را جدا کنید. این فقط یک تشک ضخیم است که تا شده تا مانند یک کاناپه باشد تا پشت شما را روی آن قرار دهید و در مواقعی که به مکانی برای خواب نیاز دارید، صاف باز می شود.

فوتون‌ها در اندازه‌های مختلف، از دوقلو تا ملکه هستند، و فریم‌ها می‌توانند از فلز یا چوب ساخته شوند.

به خاطر داشته باشید که تشک های فوتون دارای ضخامت های مختلفی هستند – اگر می خواهید از تشک خود اغلب برای خواب استفاده کنید، ممکن است بخواهید روی تشکی با ضخامت حداقل هشت اینچ سرمایه گذاری کنید.

مبل تخت خواب شو | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل آیسل

مبل تخت خواب شو مبلیران | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل آیسل

قبل از خرید مبل راحتی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

اگر می خواهید مبل راحتی بخرید باید به چند نکته توجه کنید:

اندازه اتاق

کاناپه های اسلیپر باعث صرفه جویی در فضا می شوند، اما شما باید مطمئن شوید که نوع مناسبی از مبل خواب را برای فضای خود تهیه می کنید.

مطمئن شوید که هنگام بیرون کشیدن تشک به راحتی در فضای شما قرار می گیرد و فضای کافی برای تردد پا در اطراف تخت فراهم می کند.

ترجیح طراحی

طراحی اتاق خود را در نظر بگیرید. اگر سبک معاصری دارد، یک مبل خواب براق یا سکشنال مناسب آن است. از طرف دیگر، در یک اتاق به سبک روستیک، یک فوتون با قاب چوبی درست در خانه به نظر می رسد.

اندازه تشک

در نظر بگیرید که می خواهید مبل راحتی برای چند نفر باشد. بسته به نوع مبل، اندازه تشک از دوقلو به ملکه متفاوت است.

اگر یک مبل تخت خواب سکشنال خریداری می کنید، متوجه شوید که آیا تشک در قسمت اصلی قرار دارد یا یک تشک دوقلو کوچکتر در قسمت صندلی تخت وجود دارد.

مبل تخت خواب شو | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل فرر

مبل تخت خواب شو مبلیران | مبل راحتی و تخت خواب شو مدل فرر

نوع تشک

مبل های خواب دارای انواع مختلفی از تشک هستند. بررسی کنید که آیا نوع تشک برای شما مناسب است یا خیر – و اگر قصد دارید اغلب از آن استفاده کنید، مطمئن شوید که تشک به اندازه کافی ضخیم است.

 • تشک‌های مموری فوم سنتی برای تسکین نقطه فشار ایده‌آل هستند اما ممکن است کمی گرم بخوابند.
 • تشک های فوم پلی اورتان تشک های فوم با چگالی بالا هستند و معمولاً مقرون به صرفه ترین گزینه هستند.
 • فوم مموری ژل حس مموری فوم را دارد اما خنک تر می خوابد.
 • تشک‌های فنر داخلی، تشک‌های کویل سنتی با روکش هستند. اگر قصد ندارید مبل خود را اغلب تا کنید، بهتر است.
 • لاتکس نسبت به مموری فوم احساس سفت‌تر و قوی‌تری ارائه می‌دهد و دوست‌دار محیط‌زیست‌ترین گزینه است.
 • Air-over-coil یک تشک هیبریدی است که شامل یک بخش بادی است که روی لایه ای از سیم پیچ ها قرار می گیرد. در حالی که ممکن است به شما یک خواب راحت بدهد، ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری اضافی داشته باشد، به عنوان مثال، پمپاژ هوا به تشک.

سازوکار

به طور معمول، مبل های خواب مدرن با مکانیزم های بیرون کشی آسان و حداقل میله ها و فنرها عرضه می شوند. اما هنوز هم ایده خوبی است که بررسی کنید و ببینید که آیا می توانید تشک را به راحتی بیرون بیاورید – به خصوص اگر مسن هستید یا تنها زندگی می کنید.

در صورت امکان، قبل از خرید، مکانیسم را چندین بار در فروشگاه امتحان کنید.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom