مبل کلاسیک مدرن چیست و چطور آن را تشخیص بدهیم؟

مبل کلاسیک مدرن

احتمالا با شنیدن عنوان مبل کلاسیک مدرن کمی گیج شده باشید. امروزه شبک های متفاوتی از مبلمان ها با طراحی های گوناگون وارد بازار شده اند. از جمله پرطرفدار ترین آنها هم مبلمان کلاسیک و مدرن بوده اند. جای تعجب دارد که تلفیق این دو سبک چه چیزی از آب در میاید. به هر حال یکی از سبک های عامه پسند امروزی برای دکوراسیون داخلی، استفاده از این سبک جدید از مبل های کلاسیک میباشد. همانطور که قابل حدس است، قرار است که ترکیب هیجان انگیز این دو انقلابی به پا کند. از آنجا که افراد زیادی طرفدار استفاده از این مدل هستند، در این مقاله قرار است که کمی بیشتر راجع به مبل کلاسیک مدرن اطلاعات کسب کنیم و از آن برای خرید استفاده کنیم.

مبل کلاسیک مدرن

مبل کلاسیک مدرن

این سبک چیست و چطور باید آن را تشخیص داد ؟

برای جواب دادن به این سوال نیاز است که کمی به عقب برگردیم و ماجرا را از ابتدا بررسی کنیم. همانطور که میدانید، مبل کلاسیک و مدرن با توجه به ویژگی هایی که دارند، کاملا در مقابل یکدیگر قرار میگیرند. پس ترکیب این دو از کجا ایجاد شد؟ بهتر است که کمی درباره این قضیه بیشتر بدانیم. برای شروع بد نیست ابتدا گریزی به مبلمان کلاسیک و سپس سبک مدرن بپردازیم و نتیجه هر دو را با هم ترکیب کنیم.

مبل کلاسیک و کمی بیشتر…

حدودا در قرن 18 یا 19 میلادی بود که سلیقه مردم به سمت سبکی رفت که به آن کلاسیک میگوییم. در واقع این مدل در دکوراسیون داخلی، دقیقا به سبک سنتی جوامع غربی اشاره میکند. در این خصوص نیاز است که اجزای داخلی با هم هماهنگ و هارمونی داشته باشند. این دلیلی شد برای طراحی و استفاده از لوازم و اشیای دکوری خاص و متناسب مثل لوستر، فرش و…. . در این میان یکی از عناصر اصلی که در هر خانه ای خودنمایی میکند، مبل کلاسیک است.

رفته رفته این مدل خودش را در دل افراد دیگر در جوامع و فرهنگ های مختلف کرد و نتیجه آن شد که امروزه شاهد آن هستیم. تقاضای بالای خرید مبل کلاسیک از بازار های مبل یافت آباد و یا احمد آباد، فروشگاه های مبل شریعتی و …. همگی این قضیه را ثابت میکنند. به این ترتیب جای تعجبی ندارد که در ایران هم طرفداران پر و پا قرصی برای مبل کلاسیک وجود دارد. این اتفاق، اولین رکن ایجاد مبل کلاسیک مدرن بود.

مبل کلاسیک و کمی بیشتر...

مبل کلاسیک و کمی بیشتر…

مبلمان مدرن امروزی

یکی از ویژگی های اصلی که در این مدل وجود دارد، تضاد صد در صدی این دو سبک است. پارچه های ساده، طراحی هایی به دور از تجمل و…..

با گذشت زمان، طراحان مبلمان به فکر طراحی جدیدی با تلفیق این دو مدل پرداختند که نتیجه آن مبل کلاسیک مدرن بود. بعضی از افراد اعتقاد دارند که این مدل از مبل های کلاسیک با مبلمان نئوکلاسیک تفاوتی ندارد. در مقاله دیگری به طور کامل درباره تفاوت مبل کلاسیک و نئوکلاسیک پرداختیم و با آن آشنا شدیم. تا حدودی این تعریف منطور درستی را منتقل میکند. اما بهتر است که به طور دقیق تر به بررسی ویژگی های این سبک جدید از مبل های کلاسیک بپردازیم.

مبل کلاسیک مدرن در دکوراسیون داخلی

حالا که تا حدودی حدس و گمان هایی درباره مبل کلاسیک مدرن دارید، بهتر است که جزئیات بیشتری از ان را بررسی کنیم. از مدل پارچه  و طراحی ساده تر گرفته تا هماهنگی با اجزای دکوراسیون داخلی مدرن!

مبل کلاسیک مدرن، به طرح و رنگ پارچه توجه کنید.

یکی از اولین ویژگی های مورد بررسی به مدل و طراحی پارچه مبل مربوط میشود. اگر مبل کلاسیکی که چشمتان خورد که از پارچه های ساده و فقط رنگی استفاده میکند، میتوانید با قاطعیت بگویید که مبل کلاسیک مدرن را از نزدیک دیده اید. این ویژگی این مدل  تا حد زیادی به مبل های نئوکلاسیک شباهت دارد.

مبلمان مدرن امروزی

مبلمان مدرن امروزی

ابعاد و اندازه این مبل ها به چه صورتی است؟

نکته دومی که در لیست بررسی ما قرار گرفت، تفاوت در ابعاد و اندازه مبل کلاسیک مدرن است. تا حد زیادی میتوانید اطمینان داشته باشید که اگر خانه ی کوچکی دارید، استفاده از این سبک از مدل مبلمان کلاسیک برای شما انتخاب بهتری نسبت به دیگر انتخاب ها میباشد. علاوه بر این در این سبک دیگر خبری از منبت کاری های شلوغ و تجملی نیست که قبلا در مبل کلاسیک شاهدش بودید. نه اینکه بگوییم این ویژگی در این مدل از مبل ها حذف شده، اما کاملا هم وجود ندارد. به عبارتی دیگر به عامل کم رنگ تری در این مدل تبدیل شده است. برای افرادی که عاشق دکوراسیون های کلاسیک هستند اما در عین حال از تجملات فراری، گزینه خوبی است!

ابعاد و اندازه این مبل ها به چه صورتی است؟

ابعاد و اندازه این مبل ها به چه صورتی است؟

مبل کلاسیک مدرن با چه عناصری ترکیب میشود؟

نکته جالب و قابل تاملی که درباره این مدل از مبل ها وجود دارد این است که دیگر نیاز نیست آن ترکیب و همخوانی رویایی را پیاده کنید. چیزی که باید بابت آن خیالتان راحت باشد، این است که دیگر نگرانی درباره اینکه “حالا چطور آن را ست کنیم” ندارید!

خبر خوب بعدی اینکه میتوانید هم از اکسسوری و دکوری های به سبک مدرن استفاده کنید و هم از عناصر کلاسیک. به عنوان مثال میتوانید از یک فرش زیبا با طرح سنتی و کلاسیک بهره بگیرید. در عین حال در ککنار مبل کلاسیک مدرن خانه‌تان، از یک لوستر به سبک مدرن و یا یک تابلو با طراحی امروزی استفاده کنید.

مبل کلاسیک مدرن با چه عناصری ترکیب میشود؟

مبل کلاسیک مدرن با چه عناصری ترکیب میشود؟

نتیجه‌ی استفاده از این سبک در خانه

از جمله سبک های امروزی که بسیار مورد توجه خریداران زیادی قرار گرفته، استفاده از مبل کلاسیک مدرن در دکوراسیون داخلی خانه یا حتی دفتر کار میباشد. طراحی جدیدی که این سبک به ازمغان آورد، باعث شد که افراد زیادی به استفاده از آن تمایل پیدا کرده و آن را برای خانه هایشان ایده آل بدانند. در این بین نکاتی وجود دارد که برای تشخیص این مدل باید به آنها توجه کنید. به عنوان مثال توجه به طرح و رنگ پارچه از اولین ویژگی های این سبک به شمار میرود که تا حد زیادی دست شمارا برای دکور کردن فضای داخلی منزلتان آزاد خواهد گذاشت.

در مراحل بعدی توجه به ابعاد و اندازه و مهم ترین مسئله، تطبیق این سبک با عناصر مدرن در منزل است. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی برخی از ویژگی های مبل کلاسیک مدرن، کمی بیشتر با این سبک آشنایی پیا کنیم و در دکوراسیون داخلی از آن استفاده کنیم.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 3.6 / 5. تعداد امتیاز: 5

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom