تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون

بی شک در دکوراسیون داخلی عناصری وجود دارند که بیشترین تاثیر و جلوه را به محیط القا میکنند. در این بین یکی از اصلی ترین این عناصر، مبلمان مورد استفاده می باشد. ییک از مبل هایی که همیشه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته و طراحی ایده آلی را دارد، مبل کلاسیک میباشد. به همین دلیل است که تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. با توجه به ترکیب رنگی و مدل طراحی که این مبل ها دارند، دکوراسیون خاصی را نیز ایجاد میکنند. در این مقاله قصد داریم تا به تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون بیشتر بپردازیم و آن را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون

مبل کلاسیک چیست؟

همانطور که اشاره کردیم مبل هایی که ظاهر کلاسیکی دارند و طراحی اصیلی دارند، به مبل های کلاسیک معروف هستند. سال های زیادی است که توجه عموم به این مدل جلب شده و تمایل آنها به استفاده از آن در منزل بیشتر! تاثیر مبل کلاسیک در فضای داخلی به حدی زیاد است که حتی با کمترین میزان خلاقیت هم به یک فضای ایده آل و زیبا خواهید رسید. برخی از مولفه های مبل کلاسیک عبارت اند از:

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون، طراحی و رنگ پارچه

اولین ویژگی مربوط به طراحی و رنگ پارچه استفاده شده میشود. تاثیر این مبل تا حد زیادی به رنگ و طراحی مبل بستگی دارد. معمولا رنگ های خاص مثل طیف های مختلف قهوه‌ای، بنفش، سبز و … از مواردی هستند که جلوه ای جذاب و تازه به فضا میدهند. در این صرت حتی با داشتن کمترین لوازم دکوری در خانه میتوانید به فضای ایده آلی دست پیدا کنید. البته توجه کنید که استفاده از بعضی عناصر مکمل مثل لوستر، فرش مناسب باید متناسب و هماهنگ با مبل باشد. زیبایی، نتیجه ی استفاده درست و اصولی از این وسایل دکوراتیو است.

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون، طراحی و رنگ پارچه

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون، طراحی و رنگ پارچه

منبت کاری

از دیگر ویژگی ها و تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون داخلی، میتوان به منبت کاری و طراحی اسکلت آن اشاره کرد. پس میتوان نتیجه گرفت که استفاده از این مبل در محیط های بزرگ انتخاب بهتری است.

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون داخلی

حال که با ویژگی های مختلف این مبل آشنا شدیم بهتر است که به بررسی تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون بیشتر بپردازیم. با توجه به طراحی خاصی که این مبل ها دارند، میتوانند به مقدار قابل توجهی در سبک چیدمان خانه تاثیر گذار باشند. در این بین اگر با سایر اجزا در خانه ترکیب شوند میتوانند زیبایی را در خانه دو چندان کنند.

تاریخچه و سبک جا افتاده

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون تا حدود زیادی به تاریخچه و قدمت این سبک هم برمیگردد. بعضی از ویژگی ها مثل استفاده از رنگ های غنی و زیبا در کنار طراحی های زیبا و با شکوه، جلوه ای خاص و شکیل را به محیط القا میکند. همین قدمت و اصالت مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت و باعث شد که در طول سالیان متمادی در بین مردمان کشور های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

تاریخچه و سبک جا افتاده

تاریخچه و سبک جا افتاده

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون فضاهای کوچک و بزرگ

یکی از مورادی که باید هنگام استفاده از مبل کلاسیک به آن توجه کنید این است که معمولا برای محیط های بزرگ مناسب هستند. هر چقدر فضای داخلی خانه تان بزرگ تر باشد پس میتوانید با خیال راحت و آسوده این مبل را استفاده کنید. اما اگر فضای نشیمن شما متراژ پایینی داشته باشد، تا حدودی با محدودیت هایی رو به رو خواهید شد. از جمله نحوه پیدمان مبل ها است که میتواند برای شما دردسر ساز شود. از طرفی اگر مصمم به استفاده از مبل کلاسیک هستید، باید توجه داشته باشید که برای تاثیر گذاری بهتردر فضای کوچک، استفاده از لوازم دکوری را به حداقل ممکن برسانید تا جلوه و زیبایی را به محیط القا کنید. تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون خانه های کوچک و بزرگ از جهات مختلفی قابل بررسی میباشد.

تاثیر مبل کلاسیک در منزل و ترکیب با عناصر دکوراتیو

اگر تمامی موارد ذکر شده در بالا را رعایت کرده باشید، حال نوبت آن میرسد که به لوازم دکوری توجه بیشتری داشته باشیم. مثلا میتوانیم با استفاده از لوازمی که از لحاظ رنگی و مدل و سبک با سایر اجزا تناسب دارند استفاده کنی. از طرفی میتوانیم از آباژور ها و یا ساعت هایی استفاده کنیم که مکمل دکوراسیون داخلی باشند. اگر هم طرفدار گل و گیاه باشید، استفاده از گل های زینتی و خاص میتواند جلوه و شکوه را دو چندان کند. گل هایی مثل رز شاید یکی از بهترین انتخاب ها برای تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون محسوب شوند. کمی از خلاقیت خود بهره بگیرید و از امتحان کردن نترسید.

ترکیب با عناصر دکوراتیو

ترکیب با عناصر دکوراتیو

تاثیر مراقبت از مبل های کلاسیک در دکوراسیون داخلی

اگر از مبل های کلاسیک خود به خوبی مراقبت نکنید، شک نداشته باشید که به زودی باید با آنها خداحافظی کنید. به خاطر داشتن ظاهر و سبکی خاص، شاید در نگاه اول به این فکر کنید که چقدر میتواند سخت باشد. با استفاده از روش های درست و اصولی از مبل ها میتوانید تاثیر مبل کلاسیم در دکوراسیون را به وضوح مشاهده کنید. اگر کمی سلیقه به خرج دهید و با حوصله از آن مراقبت کنید، مطمئن باشید که تا سال های طولانی استفاده کردن از آن برایتان میسر میشود. با این کار نه تنها از آنها مراقبت کرده اید بلکه زیبایی دکوراسیون داخلی تان را هم به ارمغان آورده اید.

ترکیب با عناصر دکوراتیو

ترکیب با عناصر دکوراتیو

تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون داخلی از کسی پوشیده نیست. این مدل مبل از سبک هایی است که طرفداران زیادی دارد و تقریبا در تمامی نقاط دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. داشتن ویژگی هایی مثل طرح و رنگ پارچه، منبت کاری و … از جمله مواردی هستند که باعث دوست داشتنی بودن این سبک هستند. استفاده کردن از برخی عناصر دکوراتیو مثل اعت، پرده و فرش و…. اگر به اندازه و درست صورت بگیرد تاثیری چشم گیر در فضا خواهد داشت. از جمله تاثیر مبل کلاسیک در منازل و فضاهای داخلی، القای محیطی مجلل و با شکوه به فضای اطراف میباشد. در این مقاله سعید کردیم تاثیر مبل کلاسیک در دکوراسیون داخلی را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم و با اصول و نکات چیدمانی آن بیشتر آشنا شویم.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 4 / 5. تعداد امتیاز: 4

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom