5 تا از پرطرفدار ترین انواع پارچه مبل چستر سال 1402!

انواع پارچه مبل چستر، هر آنچه که باید بدانید!

انواع پارچه مبل چستر و اصول انتخاب آن

پارچه های مبل یکی از اساسی ترین عناصر به کار رفته در ساخت و طراحی انواع مبلمان می‌باشند. چه از مبل های راحتی استفاده کنید و چه از مبل های چستر، کلاسیک و ….، سبک پارچه به کار رفته در آنها با هم متفاوت خواهند بود. برای انتخاب هوشمندانه مبلمان چستر، نیاز به شناخت و درک عمیق تری نسبت به نوع پارچه آن دارید. برای انتخاب باکیفیت و افزایش طول عمر مبل چستر، بهتر است که علاوه بر ظاهر به جزئیات دیگری در آن توجه کنیم. در این مقاله قصد بررسی انواع پارچه مبل چستر و آشنایی نسبی با هرکدام از آنها را داریم.

5 تا از پرطرفدار ترین انواع پارچه مبل چستر سال 1402!

راهنمای انتخاب رنگ و انواع مختلف پارچه های مبل چستر

مبل چستر و سرآغاز جلوه نمایی

قبل از بیان اینکه کدا پارچه برای مبل های چسترفیلد مناسب است، بهتر است که از ابتدای ماجرا، قضیه را بررسی کنیم. شاید همه بدانید که مبل چستر چیست، جواب این است: قطعا یک مبل اما با ویژگی‌های خاص!

تاریخچه مبل های چستر فیلد

تاریخچه مبل های چستر فیلد

طراحی و دکمه دوزی‌هایش؟ صد البته! از مهم ترین خصایص مبل چستر فیلد نوع دوخت آن است( و البته پارچه چرمی آن!). حدودا در حوالی سال 1690 میلادی بود که لرد ثروتمند بریتانیا برای نشان دادن قدرت و آراستگی خود، دست به اختراع مبل چستر زد. از اولین ویژگی های این مبل، استفاده از پارچه چرمی به همراه دکمه دوزی‌هایی بود که سرتاسر مبل را پوشانیده بود.

انواع پارچه مبل چستر

انواع پارچه مبل چستر

بر طبق افسانه ها و روایت‌ها، تا سال های بعد، مبل های چستر به نماد ثروت و زیبایی افراد تبدیل شدند و به مرور زمان، به کشور های مستعمره انگلستان نیز نفوذ کردند. داستان مبل معروف چسترفیلد به اینجا ختم نشد. در هر حالت درخشش پارچه چرمی آن بود که به نماد ثروت میان افراد تبدیل شده بود.

تاریخچه مبل‌های چستر فیلد و پارچه آن

تاریخچه مبل‌های چستر فیلد و پارچه آن

شاید با خود فکر کنید که چرا پارچه چرمی؟ علاوه بر زیبایی، ایجاد یک محیط رسمی و القای ثروت و اصالت از مهم ترین دلایل طراحی این مبل‌ها با چرم بود. در سال های اخیر اما شاهد استفاده طیف گسترده‌ای از انواع پارچه های گوناگون در این مبل‌ها هستیم. اما به نظر شما بهترین انتخاب ممکن کدام یک از این موارد میتواند باشد؟ مبل چستر با پارچه کتان، پلی استر، مخمل و یا چرم؟

اصول انتخاب انواع پارچه برای مبل‌های چستر فیلد

از اصول انتخاب انواع پارچه برای مبل‌های چستر فیلد رنگ، جنس و توجه به محیط استفاده میباشد.

بهتر است نگاهی به پرطرفدار ترین پارچه هایی بیاندازیم که امروزه برای تولید انواع مبل چستر استفاده میشوند.

انواع پارچه مبل چستر کتان

این پارچه ها به خاطر بافت و حالت نرمی که دارند، مورد توجه طراحان قرار گرفتند. جنس پارچه های کتان ترکیبی از الیاف پنبه و کتان بوده و نرمی و لطافت بالایی در آن مشاهده میشود. از این نوع پارچه ها علاوه بر مبل های چستر در دیگر مبل های راحتی و کلاسیک نیز استفاده میشود. از آنجا که مبل چستر فیلد هم از انواع مبل‌های راحتی به شمار می‌رود، پس استفاده از این پارچه، انتخاب معقولی به نظر می‌رسد.

پارچه مبلی کتان در مبل‌های چستر فیلد

پارچه مبلی کتان در مبل‌های چستر فیلد

ظاهری که پارچه‌های کتانی به مبل های چستر می‌دهند باعث شده تا پارچه های کتانی یکی از مناسب ترین انواع پارچه مبل چستر باشند و طرفداران زیادی را به خود جلب کند. از آنجا که این پارچه ها از الیاف نرم و لطیفی در ساختار خودش استفاده میکند، باید مراقب هرگونه آسیب دیدگی از آن مراقبت کنید. اگر شئ تیزی با آن برخورد کند، احتمال آسیب دیدگی این پارچه را افزایش می‌دهد.

پارچه مبلی کتان در مبل‌های چستر فیلد

پارچه مبلی کتان در مبل‌های چستر فیلد با رنگ سبز

انواع پارچه مبل چستر از جنس کتان، بافت و ظاهر ساده!

به خاطر داشتن بافت و ظاهر ساده، میتوان گفت که به راحتی با هر سبک دکوراسیونی قابل چیدمان و هماهنگی است. دکوراسیون کلاسیک یا مدرن فرقی نمیکند، این ویژگی مهمی است که پارچه کتان به مبل‌های چستر هدیه کرده است. پس میتوانید بدون دغدغه و با خیال راحت از این پارچه استفاده کنید.

یکی از موارد و نکته‌هایی که در رابطه با این پارچه وجود دارد این است که به راحتی کثیف نشده و لکه‌ها را به خود جذب نمیکند. پس در نتیجه برای خانواده‌هایی که فرزدندان کوچک و خردسال در خانه دارند، از بهترین گزینه‌ها و انتخاب‌های موجود به شمار می‌رود.

با همه این تفاسیر اما در هر خوبی، میتوان نکات منفی را نیز پیدا کرد. اگرچه گفتیم پارچه کتان لکه‌هارا به خود جذب نمیکند، اما در این مورد باید استثناهایی هم قائل شد. مثلا در انتخاب رنگ رنگ‌های روشن، کمی محتاط عمل کنید. درست مانند هر پاچه‌ی دیگری، پارچه کتان هم محدودیت‌هایی را شامل میشود.

پیشنهاد میشود که در انتخاب انواع پارچه کتان برای مبل چستر، تا حد امکان از رنگ های روشن دوری کنیم.

پیشنهاد میشود که در انتخاب انواع پارچه کتان برای مبل چستر، تا حد امکان از رنگ های روشن دوری کنیم.

از خط قرمز های دیگری هم که در استفاده از پارچه‌های کتان برای مبل چستر باید در نظر بگیرید، میزان سایش و مقاومت آن میباشد. دقیقا مثل تمامی الیاف، اما کمی آسیب پذیر تر! در نتیجه اگر در اتاق‌های پر رفت و آمد قرار بگیرد، میتواند در عمر مفید این پارچه تاثیر منفی بگذارد.

ممکن است که پارچه کتان در اثر سایش، ظاهر ناخوش‌آیندی را القا کنند.

ممکن است که پارچه کتان در اثر سایش، ظاهر ناخوش‌آیندی را القا کنند.

پارچه کتان میتواند یکی از انواع پارچه مبل چستر به شمار برود. بهترین کار این است که قبل از خرید مبل چستر و انتخاب پارچه آن، تمامی جوانب آن را در نظر گرفته و سپس دست به انتخاب بزنید. اگر بر روی چین و چروک های پارچه مبل حساس نیستید و دقت بالایی در نگهداری آن دارید، پس شاید پارچه کتان برای مبل چستر شما، ایده‌آل باشد.

انواع پارچه مبل چستر کتان

انواع پارچه مبل چستر کتان و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی

پارچه های مبل چستر پلی استر

ترکیب پنبه و پلی استر در این پارچه‌ها، محصولی شگفت انگیز ایجاد کرد. به دلیل وجود پیلی استر در بافت این پارچه، مقاومت دربرابر آسیب دیدگی بسیار بالا رفته است. از پارچه های پلی استری میتوان در انواع مدل های مبل چستر استفاده کرد. علاوه بر این به خاطر داشتن سبک خاص و مقاومت مناسب، میتوان از این پارچه ها در مبل هایی با سبک مدرن و صنعتی نیز استفاده کرد. یکی از ویژگی های اساسی این پارچه، قابلیت پایداری رنگ آن است.

نمونه استفاده از پارچه های پلی استر در مبل چستر که یکی از انواع پارچه مبل چستر به شمار میرود.

نمونه استفاده از پارچه های پلی استر در مبل چستر که یکی از انواع پارچه مبل چستر به شمار میرود.

به این صورت که می‌توانید با خیال راحت تا سال‌ها از آن استفاده کنید و نگران آسیب دیدگی و رنگ پریدگی آن نباشید. در صورت وجود هرگونه لکه و آثار کثیفی روی آن، میتوانید با انواع پاک کننده های ملایم آن را تمیز کرده و نگران آسیب دیدن پارچه مبل چستر خود نباشید. پارچه های پلی استر به دلایل بسیاری مورد توجه طراحان مبل قرار گرفته و جزئی از مناسب‌ترین انواع پارچه مبل چستر شناخته می‌شود.

نمونه استفاده از مبل چستر در دکوراسیون داخلی

نمونه استفاده از مبل چستر در دکوراسیون داخلی

پارچه چرمی، متمایز‌ ترین انواع پارچه مبل چستر

احتمالا زمانی از که حرف از مبل چستر می‌شود، اولین تصویری که در ذهنتان نقش میبندد، مبل چرمی با دکمه دوزی های زیبا بر روی آن است. پارچه های چرمی از دیرباز یکی از پرطرفدار ترین سبک پارچه در بین طراحان مبل است. نه تنها در مبل های چستر بلکه در طراحی و ساخت سبک های مختلف مبل، میتوان حضور پررنگ این پارچه‌هارا احساس کرد.

چرم یکی از اولین پارچه هایی بود که در طراحی انواع مبل چستر استفاده و به کار برده شد.

چرم یکی از اولین پارچه هایی بود که در طراحی انواع مبل چستر استفاده و به کار برده شد.

پارچه های چرمی به خاطر ظاهر لوکس و کلاسیک خودشان، در تولید انواع مبل نقش بسیاری دارند. یکی از پرطرفدار ترین مدل های مبل چستر، با پارچه های چرمی می‌باشد. معمولا استفاده از رنگ های تیره مثل مشکی، قهوه‌ای سوخته و یا روشن، عنابی و … بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

دلیل این کار برای این است که رنگ‌های تیره، لکه‌ها و کثیفی‌های به جا مانده بر روی مبل را نشان نمی‌دهند و یا دست کم، کم تر نشان می‌دهند. از همان ابتدا هم استفاده از رنگ‌های تیره در مبل، باعث میشود که لکه و کثیفی‌ها کمتر در معرض دید باشند.

یکی از نکاتی که باید در حین انتخاب پارچه چرمی برای مبل چستر به آن توجه کنید این است که برای خانواده‌هایی که فرزندان خردسال و حیوانات خانگی دارند( البته به جز گربه) میتواند از جمله گزینه های مناسب به شمار برود.

مبل ال چستر (کاناپه ال چستر)

خرید مبل ال چستر (کاناپه ال چستر)

ظاهر لوکس، دلیل انتخاب پارچه چرم برای مبل چسترفیلد

به دلیل داشتن ظاهری زیبا، لوکس، کلاسیک و … این پارچه یکی از پرطرفدارترین پارچه ها در طراحی و ساخت مبل چستر شناخته می‌شود. از دیگر ویژگی های این پارچه مقاومت، تثبیت رنگ، جلوه کلاسیک و در عین حال مدرن آن است. یکی از مواردی که در انتخاب این نوع پارچه باید مد نظر قرار دهید، نوع چرم به‌کار رفته در آن است. توجه داشته باشید چرم مورد استفاده میتواند چرم طبیعی، مصنوعی و یا چرم ترکیبی باشد. بر اساس نوع پارچه پارچه، قیمت و کیفیت مبل قابل تغییر است.

اگر به دنبال خرید مبل چستر با سبک و مدل های جذاب هستید، به فروشگاه اینترنتی مبلیران مراجعه کرده و یا از طریق شماره 1459 با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

استفاده از انواع پارچه‌های چرمی برای مبل چستر میتواند تداعی‌گر و جلوه کننده‌ محیطی لوکس و گران قیمت را ایفا کند. همچنین یادآور مبل چستر اصیل بریتانیایی نیز می‌باشد. معمولا بهتر است مبل چستر چرمی را در محیط و نشیمن اصلی خانه قرار دهید. در واقع در کانون دید و توجه!

انواع پارچه مبل چرمی در طراحی و ساخت مبل های چستر

انواع پارچه مبل چرمی در طراحی و ساخت مبل های چستر

یکی از ویژگی‌های مثبت پارچه چرمی برای مبل چستر، خاصیت تمیز شوندگی راحت و آسان آن است. در صورت بروز هر لکه و کثیفی میتوانید به راحتی با استفاده از یک دستمال نم دار، مبل چستر خود را مثل روز اول تمیز و درخشان کنید. چرم یکی از بهترین انواع پارچه مبل چستر به شمار می‌رود که امروزه توسط افراد زیادی انتخاب می‌شود.

پارچه های مخملی

ترکیب مبل چستر و پارچه مخملی بسیار زیبا و دلنشین است. ظرافتی که این پارچه‌ها به همراه دارند، ظاهر مدرن و ایده‌آلی به دکوراسیون داخلی منازل هدیه می‌دهد. استفاده از رنگ های پرشور و زیبا در پارچه های مخملی و در ظرف دیگر ترکیب این سبک با مبل های چستر باعث شد که یکی از انواع پارچه مبل چستر، پارچه‌های مخملی باشند.

انواع پارچه مبل چستر، مخمل میباشد که با رنگ بندی های جذاب جلوه‌ای خاص به محیط می‌بخشد.

انواع پارچه مبل چستر، مخمل میباشد که با رنگ بندی های جذاب جلوه‌ای خاص به محیط می‌بخشد.

این سبک در عین زیبایی، مراقبت های ویژه‌ای نیاز دارد. به طور مثال حساسیت بالا به آب و ساییدگی مسئله‌ای است که باید خیلی به آن توجه کنید. اگر در محیط خانه کودک خردسال دارید و یا از حیوان خانگی مراقبت می‌کنید، بهتر است که از این پارچه دوری کنید. به خاطر نیاز به مراقبت بالا و حساسیت زیاد، رعایت موارد گفته شده ضروری است.

پارچه های مخملی

پارچه های مخملی

پیشنهاد می‌شود برای انتخاب بهتر پارچه مبل مقاله مبل چرمی در مقابل مبل پارچه ای، کدام یک مناسب شماست؟ مطالعه کنید.

در ادامه یکی از ویژگی‌های اصلی پارچه مخملی درهنگام خرید مبل‌های چسترفیلد، احساس راحتی و به حداقل رساندن انواع حساسیت‌های پوستی میباشد. ظاهری که هم رسمی است و هم خودمانی، به شما این امکان را می‌دهد که در منازل و حتی دفاتر کار، به بهترین شکل ممکن از آن استفاده و از زیبایی بی حد و حصر آن لذت ببرید.

پارچه ابریشم، زیبا و خاص بودن را تجربه کنید

یکی دیگر از انتخاب‌های پیش روی شما انواع پارچه‌های ساتن و ابریشمی هستند. بافت ظریف، ظاهری زیبا و شیک و همچنین راحتی آنها باعث شده تا یکی از انتخاب‌های افراد بی‌شماری قرار بگیرد. البته جدا از تمامی مزیت‌هایی که ابریشم به دنبال دارد، نگهداری آن نیز به طبع دشوار تر و حساس تر از سایر پارچه‌ها به بشمار می‌رود. پس بهتر است که قبل از انتخاب، کمی بیشتر فکر کنید!

نمونه‌ای از پارچه های ابریشمی در انواع مبل چسترفیلد

نمونه‌ای از پارچه های ابریشمی در انواع مبل چسترفیلد

کدام نوع از انواع پارچه مبل چستر بهتر است؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید موارد مختلفی را در خصوص پارچه‌های مختلف بررسی کرد. همانطور که می‌دانید سبک زندگی هر فردی با دیگری تفاوت دارد و از این جهت، الويت افراد با هم متفاوت است. پس یکی از راه‌کارهای موجود برای انتخاب بهترین گزینه در بین انواع پارچه مبل چستر، بررسی انتظارات و شرایط استفاده از آن می‌باشد.

راهنمای انتخاب بهترین نوع پارچه برای مبل چسترفیلد

راهنمای انتخاب بهترین نوع پارچه برای مبل چسترفیلد، کاربرد و محیط استفاده را در نظر بگیرید!

شرایط نگهداری، نکته مهم برای انتخاب پارچه مبل چسترفیلد

بهتر است كه در انتخاب انواع پارچه مبل چستر به نكاتي مثل شرايط نگهداري، احتمال آسيب ديدگي،‌ داشتن فرزند يا حيوان خانگي، سبك دكوراسيون منزل و … توجه كنيد. به عنوان مثال اگر در خانه كودك و يا حيوان خانگي داريد، پيشنهاد مي‌شود از مخمل دوری کرده و از پارچه های چرمی استفاده کنید(البته با رعایت نکات و رسیدگی) .

شرایط نگهداری و محیط قابل استفاده یکی از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب انواع پارچه مبل چستر میباشد.

شرایط نگهداری و محیط قابل استفاده یکی از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب انواع پارچه مبل چستر میباشد.

اما اگر از زیبایی و لطافت مخمل لذت میبرید، پس امتحانش کنید. میتوانید از رنگ‌های شاد و فریبنده مثل ارغوانی استفاده کنید و جسارت خود را به رخ بکشید. در کنار آن مطمئن باشید که بهترین نوع از پارچه مبل چستر را در خانه خود میزبانی می‌کنید.

چرم، یکی از انواع پارچه مبل چستر

چرم، یکی از انواع پارچه مبل چستر، مناسب برای استفاده در اتاق های پذیرایی و حتی محیط‌های رسمی

سبک دکوراسیون

اگر طرفدار دوآتیشه‌ی سبکه های کلاسیک و قدیمی هستید، چرم اولین گزینه پیش روی شماست. اما اگر دکوراسیون خانه‌ی شما مدرن و امروزی است، بهتر است که پارچه های مخمل یا کتان را امتحان کنید. به خاطر ظاهر خاصی که این پارچه ها به منزل شما می‌دهند، خوب است که با تغییرات سازگار باشید و آن را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انواع مبل چستر راحتی از بازار مبل شریعتی 

انتخاب پارچه چرم برای دکوراسیون های کلاسیک

چرم به علت گران قیمت بودن و ظاهر خاص خودش، بیشتر فضایی رسمی و البته کلاسیک ایجاد خواهد کرد. با در نظر گرفتن شرایط نگهداری مناسب از پارچه‌های چرمی، رنگ مناسب با دکوراسیون داخلی خانه‌تان را انتخاب و از زیبایی آن لذت ببرید. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از این پارچه، بهتر است که آن را در مرکز توجه و نقطه کانونی خانه قرار دهید.

انواع پارچه مبل چستر که باید با توجه به سبک دکوراسیون منزل انتخاب شوند.

انواع پارچه مبل چستر که باید با توجه به سبک دکوراسیون منزل انتخاب شوند.

اما در مقابل اگر در سبک دکوراسیون داخلی به جز کلاسیک استفاده میکنید، دستتان برای انتخاب پارچه، بسیار باز است و انتخاب‌ها فراوان! انواع مختلف پارچه‌های مخملی، کتان و یا پلی استر، همگی در مقابل شما خودنمایی خواهند کرد. حتی پارچه‌های مختلف دیگری هم هستند که میتوانید از آنها در دکوراسیون منزل استفاده کنید.

نمونه استفاده از پارچه مخمل برای مبل چسترفیلد

نمونه استفاده از پارچه مخمل برای مبل چسترفیلد با رنگ تیره، مناسب انواع محیط های خانگی و اداری

مبل های چستر یکی از سبک های مبلمانی است که از قدیم تا الان، طرفداران زیادی داشته است. انواع پارچه مبل چستر وجود دارد که می‌توانید بر حسب سلیقه و سبک دکوراسیون منزلتان، آن را انتخاب کنید. در این مقاله به بررسی انواع پارچه مناسب مبل چستر پرداختیم. در نتیجه شما میتوانید با اطلاعات نسبی که در این مطلب بیان شد، تا حدودی نسبت به پارچه مناسب مبل های چستر بیشتر بدانید. و در نتیجه بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. شرایط نگهداری و محیط استفاده، از مهم ترین مواردی هستند که باید حین انتخاب مناسب ترین پارچه مبل چستر، مورد توجه قرار بگیرند.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 1.7 / 5. تعداد امتیاز: 3

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom