میز ناهارخوری تبدیلی؛ سبکی مدرن در طراحی میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری تبدیلی، سبکی مدرن در طراحی میز ناهارخوری است. در حال حاضر سبک زندگی با گذشته تفاوت دارد. خانه ها کوچک تر شده اند، در نتیجه متراژ خانه ها کمتر در نظر گرفته می‌شوند.

میز ناهارخوری تبدیلی؛ سبکی مدرن در طراحی میز ناهارخوری

میز ناهارخوری تبدیلی، سبکی مدرن در طراحی میز ناهارخوری است. در حال حاضر سبک زندگی با گذشته تفاوت داشته و خانه ها کوچک تر شده اند، در نتیجه متراژ خانه ها کمتر در نظر گرفته می‌شوند. سبک زندگی مدرن و شهرنشینی این نوع زندگی را برای ما فراهم کرده است.از طرفی ذهن خلاق انسان توانسته است از این محدودیت‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

در نتیجه تلاش می کند از فضای موجود بهترین استفاده را داشته باشد. یکی از مهمترین اقدامات برای سازگاری با سبک زندگی شهری طراحی و ساخت لوازمی است که فضای کمتری را اشغال کنند. بعضی از لوازم خانگی قابلیت تبدیل شدن را دارند. میز ناهارخوری تبدیلی، مبلمان تخت خواب شو و لوازم دیگر را می‌توان نام برد.می توانید از یک طراح برای چیدمان و طراحی فضا کمک بگیرید یا اینکه خودتان دست به کار شوید. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید شناخت فضا و نحوه چیدمان است.

میز غذاخوری، انتخابی مناسب با توجه به فضا و دکوراسیون

امروزه میز ناهارخوری تبدیلی با استقبال زیادی روبه رو شده است. این مدل یکی از ایده های جدید در طراحی میز ناهارخوری محسوب می شود.

ظاهر اصلی  این میز برای تعداد خاصی طراحی شده است. البته در صورت نیاز می توانید ابعاد پنهان را باز کرده و آن را بزرگتر کنید. مدل های مختلف میز ناهارخوری بر اساس ظرفیت به شرح زیر می باشند:

میز ناهارخوری تبدیلی از

  •   4 نفره به 6 نفره
  •   6 نفره به 8 نفره
  •   8 نفره به 10 نفره
میز ناهارخوری تبدیلی

میز ناهارخوری تبدیلی

طراحی میز های تبدیلی کمی متفاوت است، به این صورت است که به طور مثال برای 4 نفر طراحی شده است. سپس در صورت نیاز و اضافه شدن افراد جدید برای سرو غذا می توانید آن را بزرگتر کنید. در دو بخش نیز قفل های فشاری طراحی شده است. زمانی که آن ها را فشار دهید باز می‌شوند. به وسیله لولا حرکت کرده و با سطح اصلی میز غذاخوری یکسان می‌شود. گاهی طراحی آن به صورت کشویی است و می‌توانید طول میز را تغییر دهید.این مدل میز ها را می توانید در هر جایی استفاده کنید. سبکی زیبا، مدرن و ایده آل برای دکوراسیون منزل شما است.

تفاوت میز غذا خوری تبدیلی و تاشو

میز ناهارخوری تبدیلی و تاشو با یکدیگر تفاوت دارند. هر دو نوع میز ناهارخوری به عنوان سبک جدید  در طراحی میز شناخته می شوند. میز غذاخوری تبدیلی از یک تعداد مشخص به تعداد بیشتری تبدیل می شود. میز ناهارخوری تاشو جمع می شود، یعنی می توان آن را به ابعاد کوچکتر تبدیل کرد و در یک مکان جا داد.

نیازی نیست که میز ناهارخوری تبدیلی را جابجا کنید، در همان مکان ثابت باقی می ماند. در مقابل میز تاشو را می توان جمع و جابجا کرد.انتخاب این مدل میز ها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. البته به این نکته توجه داشته باشید که میز تبدیلی برای فضای کوچک تر مناسب است. با انتخاب این طرح به چیدمان منزلتان نظم و ترتیب خاصی می دهید و از شلوغی در چیدمان داخلی جلوگیری می کنید.

اهمیت خرید میز ناهار خوری تبدیلی

افراد بسیاری در خانه های آپارتمانی با متراژ کوچک زندگی می کنند که دارای آشپزخانه یا سالن نشیمن کوچکی است. اکثر خانم ها علاقه دارند تمام لوازم مورد نیاز را خریداری کنند و دکوراسیون خانه شان تکمیل باشد. یکی از این لوازم ضروری میز‌ ناهارخوری است. طراحان دکوراسیون داخلی برای خانه های کوچک، سبک های مدرن را پیشنهاد می‌کنند، مانند میز ناهارخوری تبدیلی.

در این مدل، از متریال های نوین و سبک استفاده می کنند. طراحان با استفاده از متریال های باکیفیت طرح های بسیار زیبایی را طراحی و روانه بازار مصرف می کنند. بعضی طرح ها ساده اما شیک هستند و با دکوراسیون مدرن همخوانی بیشتری دارند. میز‌های تبدیلی که بر روی آن گل و نقوش اسلیمی طراحی شده اند برای سبک کلاسیک مناسب تر هستند.

چیدمان در فضای کوچک

در فضاهای کوچک باید از لوازمی استفاده کرد که محل رفت و آمد را مسدود نکند. از طرف دیگر چیدمان داخلی نباید از لحاظ بصری شلوغ باشد. پس استفاده بهینه از فضا در اولویت قرار دارد، زیرا در خانه های کوچک هر سانتیمتر نقش حیاتی دارد. میز ناهارخوری تبدیلی در کنار دیگر لوازم یک انتخاب ایده آل و مناسب است.

تعداد اعضای خانواده در انتخاب ظرفیت میز مهم است. این یک ملاک 100% نیست. ممکن است خانواده ای چهار نفره باشد اما میز 6 یا 8 نفره را انتخاب کنند. ممکن است خانواده ای 4 نفره باشد اما پیش بینی حضور مهمان، آنها را وادار به خرید میز بزرگتری می کند.

میز ناهارخوری تبدیلی

میز ناهارخوری تبدیلی

متریال های مختلف برای ساخت میز تبدیلی

معمولا میز ناهارخوری تبدیلی از چوب بسیار مرغوب ساخته می شود، مانند چوب راش. قیمت آن نیز نسبت به سایر چوب ها مناسب تر است. طیف رنگی قرمز تا کرم را شامل می شود. بافت مقاومی دارد و در زمان سوراخ کردن و قرار دادن لولای کشویی و… دچار آسیب نمی شود.دقت داشته باشید که قیمت پایین نشانه کیفیت پایین نیست. این نوع چوب در بازار فراوان است و به همین دلیل قیمت پایین تری دارد.

برخی تمایل دارند میز ناهارخوری لوکس و گران قیمت بخرند. میز ناهارخوری ساخته شده با چوب گردو نیز بسیار لوکس و گرانقیمت است.میز های ساخته شده با چوب در طرح و رنگ های مختلف برای سبک های مدرن و کلاسیک مناسب هستند.البته از متریال های دیگری مانند ترمووود، استیل و… نیز برای تولید میزهای ناهارخوری استفاده می کنند.

راهنمای انتخاب میز ناهارخوری تبدیلی

در زمان انتخاب هر نوع کالا برای منزل باید چندین ملاک مهم را مد نظر داشته باشید. به طور مثال اولین قدم برای انتخاب میز ناهارخوری تبدیلی این است که با دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشد. میز با طراحی ساده متعلق به سبک مدرن است. میزهایی که سطح آن دارای نقش و نگار است برای سبک کلاسیک مناسب هستند.

باید به جنس روکش و بدنه صندلی نیز توجه داشته باشید. روکش های مختلفی از جنس پارچه وجود دارد. مخمل، پلی استر، گونی بافت، کتان، چرم و… را می توان نام برد. البته امکان انتخاب ترکیبی هم وجود دارد.بازار لوازم خانگی پر است از میز و صندلی هایی که روکش و طرح های زیبا و چشم گیری دارند.

ارتفاع و رنگ میز ناهار خوری تبدیلی

ارتفاع میز از سطح زمین نیز یک انتخاب سلیقه ای است. در کنار میز یک صندلی مناسب، فرم نشستنِ راحتی را برای شما فراهم می کند برخی صندلی ها ارگونومیک هستند یعنی بر اساس فرم بدن طراحی شده اند.

که در زمان نشستن احساس خستگی نمی کنید.در طراحی دکوراسیون داخلی، در درجه اول رنگ میز و صندلی ها خودنمایی می کنند.رنگ میز و صندلی ها باید با بقیه اجزای دکوراسیون هماهنگ باشد.

رنگ های خنثی مانند خاکستری روشن و تیره، سفید، قهوه ای تیره و روشن برای سبک مدرن مناسب هستند. چوب به رنگ قرمز و مشکی برای سبک کلاسیک انتخاب ایده آلی می باشند.با انتخاب یک میز ناهارخوری تبدیلی شیک و زیبا می توانید یک چیدمان چشم نواز داشته باشد. اگر در زمان انتخاب دقت نظر داشته باشید از انتخاب خود رضایت خواهید داشت.

میز ناهارخوری تبدیلی

میز ناهارخوری تبدیلی

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 1 / 5. تعداد امتیاز: 2

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom