با انواع مختلف میز جلومبلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

میز جلومبلی

میز جلومبلی در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی یکی از عناصری است که به عنوان مکمل شناخته می‌شود. در دکوراسیون داخلی بخشی از لوازم مورد استفاده نقش پررنگ تری دارند. مانند مبلمان، پرده، قالی و موارد دیگر. برخی لوازم نیز نقش مکمل را ایفا می‌کنند، مانند میز جلومبلی، میز عسلی و… .وجود میز جلومبلی برای یک دست مبلمان شیک و جذاب اهمیت فوق العاده‌ای دارد. به طوریکه برخی معماران داخلی مبلمان را بدون میز جلومبلی نمی‌پذیرند. به عبارت دیگر به عنوان کامل کننده مبلمان تعریف می شود. در این مقاله قصد داریم تا با انواع مختلف میز جلومبلی بیشتر آشنا شده و کاربردهای هر کدام را در دکوراسیون داخلی بیشتر بشناسیم.

با نواع مختلف میز جلومبلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

با نواع مختلف میز جلومبلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

میز جلو مبلی چیست؟

میز جلومبلی همانطور که از نامش پیداست، جلوی مبلمان قرار می‌گیرد. بهتر است ارتفاع میز با سطح نشیمن‌گاه مبلمان هماهنگ باشد. معمولاً ارتفاع آن چند سانتی‌متر نیز بلندتر است، تا بتوانید در حالت نشسته هرچه را که بخواهید به راحتی از روی میز بردارید. ارتفاعی بین 40 تا 45 سانتیمتر برای ساخت در نظر گرفته می‌شود. البته گاهی می توان چند سانت بلندتر در نظر گرفت. تنوع در طرح، رنگ و جنس بیش از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. بهترین بخش در رابطه با تزیین میز این است که ظاهر آن را چند وقت یکبار تغییر دهید.

میز جلومبلی

انواع میز جلومبلی و سبک طراحی آن ها

همانطور که مبلمان در سبک‌های مختلف طراحی می شود، به همان نسبت میز جلو آن نیز در طرح های مختلف تولید می‌شود. میز جلومبلی در سبک های مختلف عبارت است از:

سبک استیل یا سلطنتی

در این سبک از هنر منبت کاری بر روی چوب استفاده می شود. نقوش روی آن برجستگی ها و در هم پیچیدگی های زیادی دارد. معمولا درشت و پررنگ هستند. در تناژ های طلایی، قهوه ای تیره، فندقی یا مشکی تولید می شود. معمولاً از چوب های گرانقیمت برای آن استفاده می شود. نقوش روی میز جلومبلی سلطنتی با مبلمان آن هماهنگ است. به دو صورت هنر منبت کاری بر روی آن انجام می‌شود:

  • هنر دست استاد کار (گرانقیمت تر است)
  • دستگاه لیزر منبت کاری
سبک استیل یا سلطنتی

سبک استیل یا سلطنتی

سبک کلاسیک

در این سبک نیز میز جلومبلی همانند مبلمان کلاسیک ساخته می‌شود. نقوش منبت کاری شده بسیار دقیق و ظریف بر روی چوب مشاهده می کنید. طرح های ساده و زیبا بدنه آن را زیباتر می‌کند که معمولاً از جنس چوب است. ضخیم نیست و چوب کمتری برای آن استفاده می شود. قیمت پایین تری نسبت به سبک سلطنتی دارد.

میز جلومبلی به سبک مدرن

این سبک از جلومبلی مانند قواعد سبک مدرن کاملاً ساده و در عین حال زیباست. هیچگونه نقش، طرح و چوب های گران قیمت در آن استفاده نمی شود. تنها از خطوط صاف، منحنی و هندسی پیروی می‌کنند. از جنس های مختلفی به صورت تکی و ترکیبی در تولید این سبک استفاده می کنند.

میز جلومبلی به سبک مدرن

میز جلومبلی به سبک مدرن

سبک روستیک

این سبک برگرفته از زیبایی های طبیعت است. از متریال های طبیعی و دست نخورده برای ساخت این نوع میز استفاده می‌کنند. کنده یا تنه درخت، الوار چوب طبیعی، سنگ و… را می توان نام برد. استفاده از این مدل محدودیت خاصی نداشته و تقریبا با تمام سبک‌های دکوراسیون داخلی هماهنگی بالایی دارد. حفظ ظاهری زیبا و طبیعی از جمله ویژگی‌های سبک روستیک به شمار می‌رود.

این را هم بخوانید: ۰ تا ۱۰۰ دکوراسیون روستیک و نحوه اجرای آن!

میز جلومبلی

متریال مورد استفاده برای ساخت میز جلو مبلی

انتخاب جنس برای طراحی و ساخت میز های جلومبلی به سبک آن وابسته است. معمولاً برای سبک استیل و کلاسیک از چوب استفاده می شود، مانند چوب گردو، راش و بلوط. از این چوب ها در سبک مدرن، به ویژه برای میزهای با جنس ترکیبی به وفور استفاده می شود.در سبک مدرن از متریال های نوین دیگری مانند استیل ضد زنگ ساده و آبکاری شده به وفور استفاده می شود. استیل آبکاری در رنگ های طلایی، آبی، قرمز، مشکی و برنزی وجود دارد.

متریال مورد استفاده برای ساخت میز جلو مبلی

متریال مورد استفاده برای ساخت میز جلو مبلی

همچنین از سنگ مرمر، شیشه، mdf و متریال های جدید استفاده می کنند و زیباترین طرح ها را تولید می کنند. از جلومبلی در اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده می شود زیرا کامل کننده مبلمان به شمار می‌آید. اولین هدف از خرید میز جلومبلی و قرار دادن آن جلوی مبلمان، پذیرایی از مهمان و میزبان است. البته استفاده‌های دیگری نیز از آن می شود. اما به لحاظ نوع کاربری می توان آن را به چند دسته تقسیم کرد:

میز ساده جلومبلی

این مدل از جلومبلی را می‌توان در دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال به وفور مشاهده کرد. طراحی ساده و به روز آن، از جمله ویژگی‌هایی است که با چیدمان این مدل از جلومبلی، به آن دست پیدا خواهید کرد. عموما استفاده از رنگ‌های زیبا مانند قهوه‌ای، طوسی، سفید و یا مشکی از پرطرفدار ترین رنگ‌هایی است که در این سبک جلومبلی دیده می‌شوند.

میز ساده جلومبلی

میز ساده جلومبلی

میز جلومبلی به همراه میز عسلی

به همراه میز بزرگ جلومبلی، چند میز کوچک با همان طرح و جنس ساخته می شوند. میز های کوچکتر استفاده‌های بیشتری دارند. برای پذیرایی کنار مبلمان تک نفره قرار می‌گیرند.

میز جلومبلی دکوری

این نوع میز به گونه ای طراحی شده است که کاربرد پذیرایی و دکوری دارد. این سبک برای مبلمان راحتی و اسپرت طراحی می شود و در سبک مدرن مشاهده می شود.

چیدمان و زیباسازی فضا با استفاده از میز جلومبلی

فراموش نکنیم که هدف از خرید میز جلومبلی فقط صرف حضور مهمان نیست. بلکه می توان از آن به عنوان یک میز دکوراتیو و زیبا بخش نیز استفاده کرد. هر چیزی که روی میز قرار می دهید به لحاظ سبک باید با دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد.در دهه های قبل اشیا لوکس بسیار گرانقیمت بودند. در حال حاضر هر ایده و طرح جدید می تواند بسیار لوکس و جذاب باشد. نیازی نیست همیشه به طرف لوازم گرانقیمت بروید.

چیدمان و زیباسازی فضا با استفاده از میز جلومبلی

چیدمان و زیباسازی فضا با استفاده از میز جلومبلی

اگر می‌خواهید این میز را جدا از مبلمان بخرید، باید با مبلمان هماهنگ باشد. ابعاد آن نیز باید به لحاظ ارتفاع زیاد بزرگ نباشد.  اشکال ذکر شده در تمام سبک ها استفاده می شوند. فقط کافی است با کمی دقت و حوصله آنچه را که می خواهید، پیدا کنید. سعی کنید برای مبلمان چرم میز شیشه ای یا میز با رویه سنگ و پایه های استیل رنگی انتخاب کنید. برای مبلمان ساتن و مخمل میز جلومبلی چوبی مناسب تر است.

میز جلومبلی

دکوراسیون داخلی منزل یکی از مواردی است که در هر منزلی مورد توجه افراد بسیاری قرار می‌گیرد. آیتم‌ها و عناصر مختلف زیادی وجود دارند که در زیبا کردن هر چه بیشتر منزل نقش دارند. جدا از استفاده و به کارگیری مبلمان، چیدمان خلاقانه‌ی جلومبلی نیز از مواردی است که اگر به آن توجه کافی شود، هماهنگی بیشتری در خانه ایجاد خواهد شد. با آشنا شدن درباره‌ی انواع مختلف جلومبلی، می‌توانیم با هوشمندی بیشتری، بهترین مورد ممکن را با توجه به سبک چیدمان منزلمان انتخاب کنیم. در این مقاله به بررسی انواع مختلف جلومبلی و نحو‌ه‌ی به کارگیری صحیح آن در منزل پرداخته شد.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom