مبل لاوست (Loveset)؛ سبکی کلاسیک اما متحول شده با صنعت مدرن

مبل لاوست (Loveset)

مبل لاوست (Loveset) تکمیل کننده ست مبلمان محسوب می شود. هر کالایی که انسان در طول تاریخ بشریت ابداع کرده است تنها به دنبال یک هدف بوده است. هدف افزایش آسایش و راحتی است.

مبل لاوست (Loveset)؛ سبکی کلاسیک اما متحول شده با صنعت مدرن

مبل لاوست تکمیل کننده ست مبلمان محسوب می شود. هر کالایی که انسان در طول تاریخ بشریت ابداع کرده است تنها به دنبال یک هدف بوده است. هدف افزایش آسایش راحتی و آرامش است.

یکی از وسایل منزل مبلمان است که در فرهنگ و کشوری تاریخچه پربار دارد. کالا های لوکس در هر تمدنی ابتدا متعلق به طبقه اشراف و خانواده‌های مرفه بوده است. مبلمان در گذشته جزو کالا های لوکس محسوب می‌شد. گاهی سبک زندگی آن ها در طراحی کالا های جدید تاثیرگذار بود.

طراحی دکوراسیون و مبلمان

صنعت مبلمان در واقع سیر تکامل یافته از طرح‌ های کلاسیک گذشته است. امروزه مبلمان نقش بی‌بدیلی در طراحی دکوراسیون های مختلف دارند. شکل، رنگ و سبک مبلمان متاثر از سبک های مختلف است. به هر خانه ای که وارد شوید سبک خاصی از چیدمان را مشاهده می کنید.

یک قطعه منحصر به فرد و بی نظیر در سرویس مبلمان مبل لاوست نام دارد.

تاریخچه مبل لاوست (Loveset) از قرون وسطی تا معاصر

مبل لاوست متعلق به فرهنگ غرب است و از اروپا به دیگر نقاط دنیا معرفی شده است. هیچگاه نام یک شخص به عنوان مخترع این مبل ثبت نشده است. تاریخچه پیدایش آن به قرون وسطی برمی‌گردد (بین سال های 1600 الی 1700 میلادی). در این دوره صندلی های عریض و مجلل طراحی و ساخته می شدند.

در سال های پایانی قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم سبک زندگی و پوشش زنان اشرافی باعث تغییر در نوع و ساختار این صندلی‌ها شدند. زنان اشراف زاده لباس هایی می پوشیدند که قسمت دامن پف دار و بزرگ بود.

مبل لاوست

مبل لاوست

نشستن روی صندلی ‌های تک نفره امکان پذیر نبود. طراحان در آن زمان صندلی ها را به شیوه‌ای اشرافی طراحی کردند. مبل هایی تک نفره و عریض ساخته شدند.

این نوع مبل در قرن 18 میلادی رواج بسیاری پیدا کرد و به بازار مصرف معرفی شد. در قرن 19 میلادی زوج های جوان بیشتر از آن استفاده می کردند. از این زمان به بعد به مبل لاوست (Love set) شهرت یافت.

در قرن 19 میلادی یک تغییر در طراحی آن ایجاد شد. این نوع مبل به شکل S طراحی شد که متعلق به دوره ویکتوریا است. این مبل دو نفره بود و به صورت رودررو در کنار یکدیگر می‌نشستند.

مبل لاوست، کاناپه ای دونفره برای گفت و گویی دونفره

کاناپه دو نفره ساده ترین تعریف برای مبل لاوست است. بدون تکیه گاه، پشتی و کف نسبتاً عریضی دارد. دو دسته در دو طرف آن قرار دارد که کوسن هایی را در کنار آن ها می گذارند. طول استاندارد سبک کلاسیک حدود 150 سانتیمتر است.

ابتدا مبل لاوست (Loveset) را به سبک کلاسیک طراحی می کردند. به عبارت دیگر بدنه و پایه از جنس چوب مرغوب و منبت کاری شده ساخته می شد. دارای نقوش گل و اسلیمی بود که با پارچه های مخمل و ابریشمی تکمیل می شدند. این نوع مبل سبکی کاملا کلاسیک، مجلل و سلطنتی دارد.

سبک مدرن

با ابداع سبک مدرن صنعت مبلمان نیز تحت تاثیر قرار گرفت. سبک مدرن از تجملات سبک کلاسیک دوری می کند و به عبارتی نقطه مقابل آن قرار دارد. ست کامل مبلمان به سبک مدرن در طرح های بسیار متنوع و منحصر به فرد طراحی می شوند.

علاقه‌مندان سبک مدرن می ‌توانند مبلمان و مبل لاوست را با طرح های بسیار زیبا و خیره کننده انتخاب کنند. در اروپا مبل لاوست جزئی از دکوراسیون است و در اکثر خانه ها دیده می‌شود.

لاوست (Loveset)

در کشور ما به دلیل ناشناخته بودن و تصور اشتباه در مورد کارایی آن معمولاً جزو سرویس مبلمان نیست. اگر دوست دارید آن را داشته باشید باید سفارش دهید. در کنار ست مبلمان شما یک عدد مبل لاوست طراحی و ساخته می شود.

یکی از طرح های خاص برای مبل لاوست طرح S است که به مبل دونفره انگلیسی مشهور است. یک طرح بسیار زیبا و چشم نواز که می تواند تکمیل کننده دکوراسیون شما باشد.

مبل لاوست

مبل لاوست

انواع مبل لاوست، دنیایی از طرح ها در سبک های مختلف

هر شخص یک سبک از دکوراسیون را ترجیح می دهد. طراحان مبلمان برای رضایت مشتری و جذب سرمایه انواع طرح ها را در ابعاد و اندازه های متنوع طراحی می کنند. طراحان خود را محدود به یک سبک خاص نمی کنند. سبک های مختلف عبارت است از:

سبک کلاسیک مبل لاوست (Loveset):

به عنوان سبک مادر شناخته می‌شود. در این سبک برای ساخت مبل لاوست از نقوش پیچیده و گیرا در طراحی چوب استفاده می کنند. خطوط و منحنی ها از یک نظم خاصی پیروی می کند. در اکثر مواقع هنر دست منبت کاران است.

از پارچه های گران قیمت ابریشمی یا مخمل با طرح های مجلل و سلطنتی استفاده می شود. رنگ های آن معمولاً از طیف گرم و تیره هستند. از رنگ های مشکی، سرمه ای، زرشکی، سفید، فیروزه ای، بژ، نقره‌ای و… استفاده می کنند. مبل لاوست کلاسیک برای دکوراسیون و چیدمان کلاسیک مناسب است.

سبک مدرن مبل لاوست:

این سبک طراحی در مبلمان متاثر از مدرنیسم می باشد. از متریال های جدید مانند فلز، پلاستیک، ترموپلاست، تخته سه لا و حتی چوب استفاده می کنند. انواع پارچه ها مانند نخ، کتان و حتی چرم برای تکمیل طرح استفاده می کنند.

از خطوط صاف و منحنی در طراحی اسکلت و بدنه الهام گرفته می شود. پارچه های استفاده شده معمولاً تک رنگ یا خنثی با طرح های ساده هستند. هیچ‌گونه نقش و طرح پیچیده ای در سبک مدرن دیده نمی شود.

در طرح های بسیار متنوع و عام پسند طراحی می شوند. طراحی آن ها از یک الگوی خاص پیروی نمی کند. این یک خبر خوب برای علاقه مندان به سبک مدرن است. با نام مبل لاوست اسپرت نیز شناخته می شود.

در هر دو سبک ذکر شده تکیه گاهی برای آن طراحی نمی ‌شود.

جایگاه مبل لاوست در دکوراسیون منزل

مبل لاوست (Loveset) را می توانید به صورت تکی یا بر روی سرویس مبلمان سفارش دهید. البته لزوما به این معنا نیست که در چیدمان باید در کنار بقیه مبلمان قرار داده شود. می توانید در مکان های مختلف منزل از آن استفاده کنید، به طور مثال:

  • کنار پنجره: ممکن است یک ضلع خانه شما دارای پنجره ای بزرگ و منظره ای زیبا باشد. می‌توانید مبل لاوست را کنار پنجره قرار دهید.
  • کنار قفسه کتابخانه: شاید شما فردی کتابخوان هستید و یک کتابخانه کوچک دارید. جایگاه این مبل در کنار کتابخانه بسیار ایده آل است.
  • اتاق خواب: یکی از مکان هایی است که زوج های جوان می توانند این مبل را در آنجا قرار دهند. برای یک گفت و گوی عاشقانه و صمیمانه مناسب است.
  • مکان هایی در خانه وجود دارند که نمی‌توان با هیچ گونه دکوری آن را پر کرد. مبل لاوست را در آنجا قرار دهید. به یک مکان دنج برای گفت و گوهای صمیمانه و خانوادگی تبدیل می شود.

 

مبلیران، حرفه ای ترین ها برای تولید بهترین ها

اگر قصد خرید لوازم منزل مانند مبلمان، سرویس خواب و… دارید برند مبلیران را به شما پیشنهاد می دهیم. ما مفتخر هستیم که از حرفه ای ترین ها در این زمینه کمک می گیریم تا بهترین لوازم را برای شما تولید کنیم. در کنار آن از بهترین متریال ها برای ساخت محصولات خود استفاده می کنیم.

محصولات برند مبلیران دارای گارانتی هستند. یکی از امتیازات ویژه برند مبلیران پذیرش سفارشات است. شما می توانید طرح مورد نظر را برای سفارش به ما تحویل دهید. در کمترین زمان بهترین و باکیفیت ترین محصول را تحویل بگیرید.

مبل لاوست

مبل لاوست

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom