13 راهکار ساده برای نحوه ست مبل با کاغذ دیواری

ست مبل با کاغذ دیواری

اتاق نشیمن از جمله بخش‌های پر رفت و آمد خانه به شمار می‌رود. به همین دلیل دکور و دیزاین این قسمت از جمله ست مبل با کاغذ دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است. ست مبلمان با کاغذ دیواری از ساده و مهم ترین کارهایی است که می توان برای دیزاین این بخش از خانه استفاده شود. هر چقدر که هماهنگی بین اجزای دکوراسیون داخلی بیشتر باشد، نتیجه‌ی بهتری نیز رقم خواهد خورد. در این مورد می‌توان با رعایت کردن اصول و قوانین خاصی، چیدمان بهتری را برای منزل در نظر گرفت. انتخاب مبلمان مناسب و در ادامه، توجه به مواردی مانند نحوه‌ی چیدمان و ترکیب آنها با کاغذ دیواری از جمله اقداماتی است که در اين مورد صورت می‌گیرد. از این رودر ادامه‌ی این مقاله قصد داریم تا با بررسی بیشتر این مورد چیدمان بهتری برای منزل داشته باشیم.

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

در سالن پذیرایی سه عنصر مهم وجود دارد که دکوراسیون و سبکی اصلی خانه را به دست می گیرند:

  • مبلمان
  • دیوار ها
  • پرده ها

برای ایجاد تغییر و تنوع در خانه لازم نیست تمامی وسایل پذیرایی خود را دور بیاندازید و با وسایل جدید جایگزین کنید. می‌توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری جدید ظاهر سالن خود را به کلی تغییر دهید و با ایجاد ارتباط بین سه عنصر اصلی دکوراسیون پذیرایی زیبایی محیط را چندین برابر کنید. ست کردن مبلمان با کاغذ دیواری کاری آسان و اصولی است و برای انجام آن باید به برخی نکات توجه کنید.

نحوه ست کردن مبل با کاغذ دیواری

نحوه ست کردن مبل با کاغذ دیواری

قبل از تصمیم گیری و ست مبل با کاغذ دیواری باید به رنگ ها و پترن های انتخابی برای کاغذ دیواری توجه فراوانی شود تا براساس سبک و استایل خانه انتخاب شوند، تمامی عناصر پذیرایی باید از یک سیاق و مکمل یکدیگر باشند. تا تداخل سبکی و ناهماهنگی به وجود نیاید. نحوه ست کردن این دو با هم در خانه های مدرن بدین صورت است که باید تم رنگی زمینه روشن و بعضا سفید باشد. و برای رنگ بخشیدن به آن از طرح هایی با رنگ های شاد استفاده شود.

نحوه ست کردن مبل با کاغذ دیواری

نحوه ست کردن مبل با کاغذ دیواری

نحوه ست کردن مبل در خانه های سلطنتی با کاغذ دیواری

باید در رنگ زمینه یا پترن آن از رنگ های سلطنتی و سنگینی چون سبز درباری، بنفش، طلایی و… استفاده شود تا زرق و برق لازمه در محیط خانه به گردش در بیاید. در صورت استفاده از مبلمان های راحتی و یا اسپرت باید از کاغذ دیواری های مدرن برای سالن خود انتخاب کنید. اگر مبلمان های شما ساده یا تک رنگ هستند برای تناسب بین مبل و کاغذ دیواری از کاغذ دیواری های طرح دار وکمی شلوغ استفاده کنید تا خانه ظاهری بی روح به خود نگیرد از نظر بصری زیباتر به نظر برسد. اگر می‌خواهید از چند طرح کاغذ دیواری مختلف برای سالن خود استفاده کنید باید هماهنگی رنگی، سبکی و طرحی را در بین کاغذ دیواری‌های انتخابی و سایر وسایل خانه رعایت کنید.

نحوه ست کردن مبل در خانه های سلطنتی با کاغذ دیواری

نحوه ست کردن مبل در خانه های سلطنتی با کاغذ دیواری

رعایت کردن اصل تناسب

برای سالن پذیرایی دیوار پشت تلویزیون یکی از بهترین دیوارهای خانه برای انتخاب کاغذ دیواری است و متناسب بودن مبل با کاغذ دیواری آن باعث می شود هماهنگی لازم در سالن به وجود بیاید. در خانه های کوچک برای ست کردن این دو با هم باید از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید. تا فضا بزرگ تر و دلباز تر بنظر برسد. اگر از کاغذ دیواری هایی به رنگ گرم یا شلوغ استفاده کرده اید بهتر است تعداد کمی از دیوار ها را به این رنگ در بیاورید. تا خانه ظاهری شلوغ و بی نظم پیدا نکند. می توانید برای ست مبل با کاغذ دیواری های خود از پارچه های مبلی ساده در کنار کاغذ دیواری های برجسته یا گلدار استفاده کنید.

رعایت کردن اصل تناسب

رعایت کردن اصل تناسب

برای همخوان شدن مبلمان با کاغذ دیواری در خانه‌هایی که سقف کم ارتفاع دارند از کاغذ دیواری هایی با خطوط عمودی استفاده کنید زیرا، باعث بلند تر نشان دادن دیوار ها و ارتفاع خانه می شوند. در هنگام انتخاب کاغذ دیواری از نور طبیعی و روز استفاده کنید. زیرا اکثر کاغذ دیواری‌ها در زیر نور طبیعی و مصنوعی رنگ و ظاهری متفاوت پیدا می کنند. برای انتخاب دیوارهای مناسب کاغذ دیواری با در دیدترین دیوارها مانند، دیوارهای راهرو، دیوار پشت تلویزیون، دیوار اصلی سالن و…را انتخاب کنید.

ست مبل با کاغذ دیواری طلایی

ست مبل با کاغذ دیواری طلایی

برای همخوانی مبلمان با کاغذ دیواری طلایی بهتر است رنگ مبل شما رنگی بین طیف های کرم و قهوه ای داشته باشد. تا فضای خانه ظاهری لوکس به خود بگیرد. می توانید از کاغذ دیواری های طلاکوب شده استفاده کنید. و برای ایجاد هارمونی در بین دیوارها و مبلمان پارچه های کوسن را طرح دار و طلایی انتخاب کنید.

یکی از بهترین گزینه ها برای متناسب کردن کاغذ دیواری و مبل طلایی استفاده از پارچه های مبلی زرشکی است، این تضاد رنگی باعث می شود تا خانه ظاهری سنگین و کلاسیک به خود بگیرد. کاغذ دیواری های طلایی بسیار مناسب سبک سلطنتی هستند و برای مبلمان‌ های استیل انتخاب مناسبی محسوب می شوند. می‌توانید در کنار دیوار های طلایی از مبل هایی به رنگ آبی، بنفش و سبز درباری استفاده کنید تا هماهنگی در سالن پذیرایی ایجاد شود.

ست مبل با کاغذ دیواری قهوه ای

ست مبل با کاغذ دیواری قهوه‌ای

ست کردن مبلمان با کاغذ های دیواری توناژ قهوه ای به خانه سبکی مدرن-کلاسیک می‌دهد و به همین منظور می شود به راحتی پرده، فرش، مبلمان و سایر وسایل خانه را با آن ست کرد. اگر می خواهید از کاغذ دیواری هایی به رنگ قهوه ای تیره استفاده کنید باید تناژ رنگی مبل های شما روشن و کرم داشته باشد تا فضا حالت بسته و سنگین پیدا نکند. در خانه هایی که مبل با کاغذ دیواری قهوه ای ست شده و مورد  استفاده قرار می گیرد باید به نورپردازی سالن توجه زیادی بشود. در کنار کاغذ دیواری‌های قهوه‌ای می توانید از پرده روشن و کرمی رنگ استفاده کنید تا کاغذ دیواری ها جلوه بیشتری پیدا کنند.

ست مبل با کاغذ دیواری قهوه‌ای

ست مبل با کاغذ دیواری قهوه‌ای

دکوراسیون داخلی از جمله مواردی است که در هر منزلی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. به همین ترتیب با دانستن شیوه‌ی درست چیدمان می‌توان نتیجه‌ی دلخواه را در منزل ایجاد کرد. از آنجا که مبلمان به عنوان یکی از اصلی‌ترین عناصر در منزل به شمار می‌روند، ایجاد ترکیب‌های خلاقانه و البته مطابق با استاندارد، ظاهری جدید ایجاد می‌کند. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی بیشتر نحوه‌ی ست مبل با کاغذ دیواری، با رعایت کردن چند اصل ساده ولی مهم، دکوراسیون داخلی بهتری ایجاد کنیم.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 1 / 5. تعداد امتیاز: 1

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom