هنگام انتخاب سبک مبلمان مینیمال چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟

سبک مینیمال

سبک دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در هنگام چیدمان فضای منزل به شمار می‌رود. در این بین، سبک مبلمان مینیمال و چیدمان آن یکی از انواع مختلف تزئین منزل بود ه و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. سادگی، ظرافت و استفاده از حداقل المان‌ها از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های این سبک به شمار می‌رود. از این رو در این مقاله قصد داریم تا با سبک مبلمان مینیمال و نحوه‌ی صحیح چیدمان آن در منزل بیشتر آشنا شده و به بهترین نحو ممکن از این سبک استفاده کنیم.

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 9 دقیقه می‌باشد.

هنگام انتخاب سبک مبلمان مینیمال چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟

سبک مبلمان مینیمال به گونه‌ای بسیار ساده و کاربردی طراحی شده است. این سبک مبلمان در ازای فضایی که اشغال می‌کند، کارایی بسیار زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. به طور کلی می‌توان گفت از آنجا که تزئینات اضافه در این نوع مبلمان راحتی وجود ندارد، احساس بهم ریختگی موجود در فضا را به کمترین حد خود خواهد رسید و سادگی و زیبایی خاصی به محیط القا می‌شود.

سبک مبلمان مینیمال

بسیاری از افرادی که در خانه‌های بزرگ زندگی می‌کنند، علاقه داشتند تا تمام فضای خانه خود را با استفاده از مبلمان چیدمان کنند. اما امروزه این ایده در خانه‌های بزرگ نیز زیبایی خاصی نداشته و طرفداران زیادی ندارد. فرقی نمی‌کند که در آپارتمان کوچک یا بزرگ زندگی کنید، به هر حال باید این نکته را به خاطر داشته باشید که هرچه تعداد مبلمان کمتر باشد، چیدمان به سبک مینیمال یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای دکوراسیون منزل‌تان خواهد بود.

این را هم بخوانید: راهنمای خرید مبل راحتی و فاکتور های مهم آن!

بررسی مختصر مبلمان به سبک مینیمال

سبک مبلمان مینیمال یکی از محبوب ترین سبک‌های مبلمان در سال‌های اخیر می‌باشد. در حقیقت می‌توان گفت این سبک مبلمان، تمرینی برای خویشتن داری می‌باشد. در جزئیات این سبک مبلمان، فضا، نور و اشیا نقش بسیار مهمی دارند. این سبک مبلمان از شما می‌خواهد تا میزان وسایل مورد استفاده در کنار مبلمان را تا حد ممکن کاهش دهید. تنها موارد ضروری را در کنار این مبلمان مورد استفاده قرار دهید. بهتر است در کنار این مبلمان اشیا و وسایل گلچین شده را قرار دهید که حداکثر تاثیر و کارایی را داشته باشند.

بررسی مختصر مبلمان به سبک مینیمال

بررسی مختصر مبلمان به سبک مینیمال

این سبک مبلمان به سبک مدرن شباهت بسیار زیادی دارد. برای ایجاد فضایی ساده می توان از آن ها استفاده کرد. استفاده از آن ها در دکوراسیون داخلی منزل، خانه شما را به فضایی آرام و بی آلایش تبدیل می کند و ویژگی های جذاب معماری داخلی را برجسته می‌سازد. در طراحی این سبک از مبلمان از پالت‌های تک رنگ استفاده می‌شود و فضایی آرامش بخش و جذاب را در منزل شما ایجاد می‌کند. این سبک مبلمان از لحاظ زیبایی شناختی جلوه جاودانه دارند.

استفاده از مبلمان به سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از سبک مبلمان مینیمال به این معناست که می‌توان تزیینات مختلف را با قدرت خلاقیت و ابتکار خود در کنار این مبلمان به کار برد. برای راحتی بهتر و زیبایی بیشتر مبلمان خود می‌توانید از کوسن و یا پاف استفاده نمایید. طراحی دکوراسیون داخلی مینیمال با خالی بودن بیش از حد فضا، نباید اشتباه گرفته شود.

ویژگی های سبک مبلمان مینیمال

ویژگی های سبک مبلمان مینیمال.

کوسن‌هایی که برای این سبک مبلمان انتخاب می‌شوند بهتر است نرم و مخملی باشند. همچنین می‌توان از میز پذیرایی ساده و تولید شده از چوب طبیعی یا شیشه در کنار این سبک مبلمان استفاده کرد. در صورتی که می‌خواهید سبک دکوراسیون مینیمال را در منزل خود اجرا کنید، توصیه می کنیم از نورپردازی مناسب با سبک مبلمان مینیمال استفاده نمایید.

این را هم بخوانید: تولیدی مبل مینیمال مبلیران و راهنمای خرید از مبلیران

اهمیت رنگ در انتخاب مبلمان

بیشتر مبلمان سبک مینیمال دارای پالت‌های رنگی ساده هستند. به طور کلی می توان گفت تمامی رنگ‌های مورد استفاده در تولید این سبک مبلمان هماهنگ با یکدیگر هستند. پارچه های مورد استفاده در تولید این سبک مبلمان نیز طرح های پیچیده ندارند و به طور کلی ساده هستند. رنگ‌های پایه در تولید این سبک مبلمان اغلب خنثی هستند و شامل موارد زیر می باشند:

 • سیاه
 • سفید
 • بژ
 • خاکستری
اهمیت رنگ در انتخاب مبلمان

اهمیت رنگ در چیدمان داخلی منزل

این نکته را به خاطر داشته که دیگر رنگ‌ها نیز ممکن است در تولید این سبک مبلمان مورد استفاده قرار گیرند. سبک مبلمان مینیمال به ایجاد فضای راحت و دلنشین تاکید بسیار زیادی دارد. از دیگر رنگ‌هایی که در طراحی این سبک مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و به ترکیب رنگی این سبک مبلمان گرمای لذت بخشی را می‌دهند شامل موارد زیر هستند:

 • نارنجی
 • قرمز
 • سبز
 • خردلی

استفاده بجا و مناسب از این ترکیب‌های رنگی سبب می‌شود تا چیدمان دکوراسیون داخلی تا حد بسیار زیادی، زیبا و دلنشین به نظر برسد.

راهنمای انتخاب مبلمان با سبک مینیمال

در صورتی که می خواهید دکوراسیون منزل خود را با استفاده از مبلمان سبک مینیمال بچینید، بهتر است نکات مهم زیر را مد نظر قرار دهید.

خرید سبک مبلمان مینیمال
 • برای انتخاب مبلمان با این سبک بهتر است ساده ترین ترکیب های رنگی و کمترین تعداد رنگ را انتخاب نمایید.
 • در صورتی که استفاده از یک رنگ واحد برای شما چندان خوشایند نباشد می توانید حداکثر سه رنگ را انتخاب نمایید.
 • بهتر است در انتخاب این سبک مبلمان رنگ هایی با تنالیته نزدیک به یکدیگر که تضادی بین آن ها وجود ندارد را انتخاب نمایید.

استفاده از رنگ سفید

 • رنگ سفید یکی از بهترین رنگ هایی است که می توان آن را به تنهایی و یا در کنار دیگر رنگ ها برای این سبک مبلمان انتخاب نمود. این سبک مبلمان با سبک مبلمان لوکس در تضاد می باشد و بیشتر بر ساده گرایی تاکید دارد.
 • پس از انتخاب رنگ مورد نظر برای این سبک مبلمان این نکته را باید به خاطر داشته باشید که مبلمان مینیمال در صندلی‌ها و مبلمان ساده و راحتی خلاصه می شود.
راهنمای انتخاب مبلمان با سبک مینیمال

راهنمای انتخاب مبلمان با سبک مینیمال

 • از کوسن‌های تزیینی و خوش آب و رنگ در این سبک مبلمان هیچ گونه خبری نیست و برای راحتی بیشتر بهتر است کوسن های ساده و متناسب با رنگ مبلمان را انتخاب نمایید. حفظ و ایجاد تعادل از دیگر مواردی است که سبک مبلمان مینیمال بر آن تاکید دارد. ایجاد و حفظ تعادل باید در تعداد مبلمان موجود در اتاق و شکل ظاهری آن ها در نظر گرفته شود.
 • اگر از قبل در منزل خود مبلمانی دارید که به سبک مینیمال نزدیک است نیازی به خارج کردن آن ها از منزل و خرید مبلمان جدید نخواهید داشت. به راحتی می توان با حفظ تعادل تعدادی مبل به فضا اضافه کرد. همچنین برای به تعادل رسیدن مبلمان قدیمی از لحاظ شکل ظاهری می توان از نو بودن سرویس جدید استفاده کرد.

خرید سبک مبلمان مینیمال

در خرید سبک مبلمان مینیمال کیفیت باید بیش از کمیت مورد توجه قرار گیرد. به طور کلی می توان گفت مبلمان مینیمال جمع و جور، راحت و زیبا هستند. این سبک مبلمان تنها دارای چند مبل ضروری هستند. جنس این مبلمان اغلب چرم، پلاستیک و چوب است. زندگی شهرنشینی باعث شده است خانه ها بسیار کوچک شوند و این مسئله باعث شده است تا افراد برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به دنبال سبک مبلمان مینیمال باشند. شما می توانید این سبک مبلمان را از فروشگاه مبلیران خریداری نمایید. تنوع این سبک مبلمان در این فروشگاه بسیار زیاد است.

خرید سبک مبلمان مینیمال

استفاده از مبلمان با سبک ساده

سبک مبلمان مینیمال یکی از پرطرفدارترین مدل‌ها برای چیدمان فضای داخلی به شمار می‌رود. استفاده از آیتم‌هایی با طراحی ساده و رنگ‌های خنثی از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های سبک چیدمان مینیمال به شمار می‌رود. در این مقاله سعی کردیم تا با سبک مبلمان مینیمال آشنا شده و با نکات پیرامون آن آشنا شدیم.

 

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیاز: 1

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom