راهنمای خرید میز ناهارخوری | تعداد اصل مهم در خرید میز ناهارخوری

خرید میز ناهارخوری

راهنمای خرید میز ناهارخوری

میز ناهار خوری نه تنها محل اجتماع خانواده و دوستان است، بلکه یکی از نقاط کانونی خانه نیز محسوب می شود. یک میز ناهار خوری مناسب باید بر اساس تعداد افراد خانواده، سبک خانه و…انتخاب شود. بهترین میز ناهار خوری برای شما میزی است که متناسب با بودجه شما باشد، در فضای شما جای بگیرد و سبکی داشته باشد که سال ها از وجود آن لذت ببرید و شما را دلزده نکند؛ با استفاده از راهنمای خرید میز ناهارخوری شما می توانید بهترین و متناسب ترین انتخاب را برای خانه خود داشته باشید.

انتخاب رنگ میز ناهارخوری

1- انتخاب رنگ میز ناهارخوری

 رنگ ها تاثیر زیادی در ساختار و دکوراسیون خانه می گذارند به همین دلیل انتخاب تناژ مناسب در راهنمای خرید میز ناهار خوری خانه کاری پر اهمیت است.

 • رنگ هایی با تناژ گرم باعث می شوند تا خانه محیطی پر شور و دلنواز به خود بگیرد و رنگ های سرد حس آرامش و خونسردی را به محیط القا می کنند.
 • برای انتخاب رنگ مناسب میز ناهارخوری باید به رنگ چوب یا بدنه میز دقت کرد، پارچه انتخابی باید متناسب با رنگ چوب ها و سایر وسایل سالن انتخاب شوند.
 • اگر دکوراسیون خانه شما کلاسیک است باید از رنگ های خنثی و سرد و در کنار آن چوب هایی به رنگ طبیعی یا تیره استفاده کنید.
 • در فضا و دکور های مدرن از رنگ های تند و گرم استفاده کنید تا محیط اشتها بر انگیز تر بشود.
 • در صورت استفاده از میز ناهارخوری هایی به رنگ سفید بهتر است از پارچه های طرح دار و رنگی استفاده کنید تا فضا را کمی گرم تر و صمیمی تر جلوه دهید.

2- جنس پارچه میز ناهارخوری

در راهنمای خرید میز ناهارخوری باید به مواردی چون بافت و تراکم پارچه توجه شود.

 • پارچه‌ای که برای صندلی های میز ناهار خوری استفاده می شوند باید از کیفیت نسبتا مطلوبی بهره مند باشند.
 • بهتر است پارچه در برابر لک و چربی مقاومت خوبی داشته باشد تا در صورت کثیف شدن به آسانی قابل تمیز کردن باشد و لکی بر روی آن باقی نماند.
 • اگر از میز ناهارخوری به انواع میزی برای کار و سایر موارد نیز استفاده می شود بهتر است پارچه و فوم صندلی ها از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد تا در صورت استفاده و بعد از گذشت مدتی ظاهر میز همانند روز اول باشد.

راهنمای خرید انواع میز های ناهارخوری

راهنمای خرید انواع میز های ناهارخوری

راهنمای خرید میز ناهارخوری استیل

 1. میز های ناهارخوری استیل بیشتر مناسب فضا های رستورانی و یا شرکتی هستند، این دسته از میز ها سبکی مدرن دارند و مناسب مناطق و شهر های دارای رطوبت می باشند.
 2. میز ناهارخوری استیل در عین حال که قیمت مناسبتری نسبت به دیگر انواع میز ناهارخوری دارد، طول عمر بیشتری نیز دارد، با این وجود چند سالی است که این میز ها محبوبیت خود را در صنعت دکوراسیون داخلی خانه ها از دست داده اند.

راهنمای خرید میز ناهارخوری چوبی

راهنمای خرید میز ناهارخوری چوبی

میز ناهارخوری چوبی یکی از بهترین انتخاب ها برای هر کسی محسوب می شود، راهنمای خرید میز ناهارخوری چوبی به شما کمک میکند بهترین محصول ممکن را خریداری نمایید.

 1. این دسته از میز ها از دوام و استحکام مناسبی بهره مند هستند و هیچ گاه از مد نمی افتند.
 2. ساختار و بدنه این میز ها تماما از چوب ساخته شده اند و در صورت آسیب دیدگی می توان به راحتی آن ها را ترمیم کرد.
 3. میزهای ناهارخوری چوبی بسیار گران هستند اما نوعی از این میز ها که با mdf ساخته می شوند از قیمت نسبتا پایین تری برخورددار هستند، در این میز ها به طور معمول از روکش pvc استفاده می کنند تا در برابر رطوبت و نم مقاومت بیشتری پیدا کند.
 4. در بین میزهای ناهارخوری چوبی، چوب راش رنبه اول، چوب توسکا رتبه دوم و ممرز در رده سوم قرار دارند.

راهنمای خرید میز ناهارخوری گرد

راهنمای خرید میز ناهارخوری گرد

میزهای گرد یکی از میزهایی هستند که در طول سالیان محبوبیت خود را از دست نداده اند. با استفاده از راهنمای خرید میز ناهارخوری گرد میتوانید از میان مدل های متنوع انتخاب مناسبی انجام دهید.

 1. میز های ناهار خوری گرد به طور متوسط دارای سه قطر 90، 100 و 142 سانتی متر هستند که به ترتیب مناسب استفاده 2 نفره، 4 نفره و 8 نفره هستند.
 2. میز های گرد و به طور کلی اکسسوری های دارای خطوط منحنی و شکستگی مناسب خانه های مدرن و یا مینیمال هستند.
 3. این دسته از میز های ناهار خوری مناسب فضا های کوچک و زیبایی بخشیدن به نقطه کانونی اتاق است.

راهنمای خرید میز ناهارخوری کم جا

راهنمای خرید میز ناهارخوری کم جا

میز های ناهار خوری کم جا به گونه ای طراحی شده اند که حداقلی ترین محیط را اشغال کنند، صندلی ها به طور کامل در داخل میز چفت می شوند و ساختاری مرتب پیدا می کنند.این میز ها به شکل مربع، دایره و بیضی ساخته می شوند و متریال اصلی برای ساخت این میز ناهارخوری ها چوب است. میزناهارخوری کم جا مناسب خانه های کوچک و کسانی است که خانه های پرجمعیتی دارند و نیاز آن ها به فضای کاربردی بیشتر است.

برای استفاده از راهنمای خرید میز ناهارخوری کم جا ابتدا بایستی محل قرارگیری میزناهارخوری را مشخص کنید و سپس نسبت به انتخاب مناسب اقدام کنید.

راهنمای خرید میز ناهارخوری مدرن

راهنمای خرید میز ناهارخوری مدرن

در راهنمای خرید میز ناهارخوری مدرن بایستی به فضا و سبکی که خانه شما دارد دقت کنید.

 1. میز های ناهارخوری مدرن از صفحه یا پایه های به جنس مرمر یا ماربل ساخته می شوند، استفاده از این متریال باعث می شود تا فضا ظاهری مدرن و شیک پیدا کند.
 2. این میز ها بطور سفارشی و طبق سلیقه شما ساخته می شوند و از کیفیت و طول عمر بسیار خوبی برخورددار هستند.
 3. سنگ های ماربل را هم با چوب و هم با فلزی های برنزی رنگ ادغام می کنند.در صورت استفاده از سنگ های روشن به همراه پارچه های سفید باید از اکسسوری و دیزاین هایی با رنگ های شارپ در اطراف میز استفاده کنید تا جلوه و نمای میز ناهارخوری از بین نرود.
 4. میز های ناهارخوری جدید همگی ظاهری مدرن دارند و می توانند محیطی شیک را برای شما ایجاد کنند.

7 اصل مهم در راهنمای خرید میز ناهارخوری جدید و شیک

7 اصل مهم در راهنمای خرید میز ناهارخوری جدید و شیک

در هنگام خرید میز ناهارخوری جدید و شیک علاوه بر بررسی کیفیت خود میز باید موارد دیگری را هم در نظر داشته باشید.

 1. .میز ناهارخوری باید طول عمری بین 5 تا 10 سال داشته باشد.
 2. انتخاب میز ناهارخوری هایی با طرح ها و شکل های عجیب باعث می شود تا بعد از گذشت مدتی دچار دلزدگی شوید.
 3. اگر در زیر میز ناهارخوری از فرش استفاده می کنید باید به اندازه فرش توجه کنید، فرش باید در هر طرف صندلی ها ادامه داشته باشد و محیط اطراف میز را پر کند.
 4. به طور استاندارد باید فاصله ای 30 سانتی بین صندلی و میز وجود داشته باشد تا به راحتی بتوان از آن استفاده کرد.
 5. اندازه میز انتخابی باید متناسب با فضا باشد، اگر میز بزرگی را برای سالن های کوچک انتخاب کنید باعث کوچک دیده شدن و بهم ریختگی ظاهر محیط می شود.
 6. میز و صندلی استاندارد باید به گونه ای باشند که شخص در هنگام نشستن زاویه ای 90 درجه بین تکیه گاه و نشیمن اش ایجاد شود.
 7. ارتفاع میز باید تا زیر سینه شخص باشد تا در هنگام غذاخوردن نیاز به خم شدن نداشته باشد.

کلام اخر :

با توجه به موارد ذکر شده برای راهنمای خرید میز ناهار خوری،  مبلیران تلاش کرده است تا میز ناهارخوری های متنوع در انواع سبک ها را با استفاده از بهترین متریال ها طراحی و تولید کند. این در حالی است که مبلیران در زمینه عرضه میز ناهارخوری تنها به فروش محصولات اماده بسنده نکرده است و با قبول سفارشات مشتریان گام بزرگی در جهت رضایت مشتریان برداشته است.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom