سبک های گوناگون دکوراسیون داخلی منزل

سبک های دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی چیست؟

در این متن به این سوال که دکوراسیون داخلی چیست، پاسخ خواهیم داد و شما را با سبک های مختلف چیدمان دکوراسیون داخلی آشنا خواهیم کرد. در ابتدا بهتر است بدانیم که دکوراسیون به چه معنا می باشد؟ دکوراسیون از لحاظ لغوی به معنی چیدمان است.

حال وقتی از دکوراسیون داخلی سخن به میان می آید، منظور ما چیدمان داخلی منازل است. در این هنر در واقع به نحوه چیدمان و حتی انتخاب وسایل تمامی قسمت های منزل پرداخته می شود و جز به جز  چگونگی چیدمان پذیرایی،نشیمن، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و دستشویی مورد بررسی قرار می گیرد.

طراحی داخلی منزل

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی طرفداران بسیاری داشته و اکثر افراد برای طراحی داخلی منزل خود از متخصصان این زمینه کمک می گیرند. طراحی دکوراسیون داخلی مانند گذشته دیگر محدود به خانه های مسکونی نمی شود بلکه در فروشگاه ها، مغازه ها، هتل ها، دفاتر کاری و غیره به کار گرفته می شود.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل

اکثر افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل را کاری بسیار ساده می دانند و بر این باور هستند که چیدمان دکوراسیون خانه باید طبق سلیقه شخصی انجام گیرد. درست است که افراد هر یک دارای سلیقه متفاوتی بوده و می توانند سبک مورد نظر خود را در منزل خود اجرا کنند، ولی چیدمان دکوراسیون بدون توجه به نکات لازمی که در این هنر وجود دارد موجب به هم ریختگی و ناهماهنگی رنگ ها، وسایل و غیر خواهد بود.

برای زیبا سازی فضای منزل خود کافی است به نکات ریز و درشتی که در این سبک از دکوراسیون از اهمیت بالایی برخوردار هستند، توجه و آن ها را پیاده سازی کنید. با به کارگیری نکات لازم دکوراسیون داخلی نه تنها بهترین بهره را از فضای منزلتان خواهید برد، بلکه هزینه های کمتری را نیز پرداخت خواهید کرد. شما با کمک گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی، منزلی زیبا و دلپذیر خواهید داشت.

دکوراسیون داخلی

سبک های گوناگون دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی دارای سبک های مختلفی است که هر یک پاسخگوی سلیقه های گوناگونی است. بیشتر افراد دوست دارند سلیقه شخصی خود را نیز در دکوراسیون منزل خود به کار گیرند، به همین منظور باید همه ما با سبک های گوناگونی که در چیدمان دکوراسیون وجود دارد، آشنا شویم.

با آگاهی از سبک های این نوع دکوراسیون شما قادر خواهید بود یکی از مناسب ترین و نزدیک ترین سبک به سلیقه خود را انتخاب کنید. بدین منظور در ابتدا لازم است که حتما نکات لازم برای چیدمان و حتی خرید وسایل منزل را کسب کنید.

با خواندن ادامه این متن با سبک های گوناگون دکوراسیون داخلی خانه بیشتر آشنا شوید تا مقدمات یک دکوراسیون عالی را برای منزل خود بدست آورید.

دکوراسیون مدرن

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی، دکوراسیون مدرن می باشد. در این سبک توجه اصلی بر روی رنگ های ساده و حتی خط و خطوط صاف و منظم است. اگر شما خواهان پیاده سازی دکوراسیون مدرن در منزل خود هستید، به یاد داشته باشید که هر چقدر فضای خانه را ساده تر و خلوت تر نگه دارید به این سبک نزدیک تر است.

از ویژگی های دیگر این سبک استفاده از رنگ های نقره ای و سفید و همچنین استفاده از شیشه، وسایل صاف و صیقلی تر است.

دکوراسیون داخلی امروزی

دکوراسیون داخلی امروزی

دکوراسیون امروزی

به هنگام شنیدن عبارت دکوراسیون امروزی ناخودآگاه به فکر دکوراسیون مدرن می افتیم. در میان مردم رایج است که این دو سبک از دکوراسیون داخلی شبیه به هم بوده و از قوانین یکسانی برخوردار است. در صورتی که برخلاف تصور اکثر افراد، این دو سبک کاملا با یکدیگر متفاوت می باشند. حقیقت این است که در دکوراسیون امروزی نیاز به اطلاعات بیشتری از دنیای مد و طراحی داریم.

با کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر از دنیای مد بدون شک پی به تفاوت های این دو سبک خواهیم برد. تفاوت این دو سبک در نکات بسیار ریزی می باشد. به عنوان مثال در سبک دکوراسیون مدرن، قدمت لوازم بیشتر بوده و قوانین بسیار دقیقی برای چیدمان به کار میرود. در حالی که دکوراسیون امروزی دارای انعطاف بیشتر بوده و در آن ا علایق شخصی نیز دخیل می باشد.

 دکوراسیون مینیمال

از دیگر سبک های دکوراسیون داخلی، دکوراسیون مینیمال است که دارای ویژگی های منحصر به فردی است. اشخاصی که علاقمند به این سبک هستند، باید به یاد داشته باشند که اصلی ترین ویژگی این سبک ساده بودن و استفاده از رنگ های خنثی می باشد. دکوراسیون مینیمال از لحاظ ساده بودن و دوری از شلوغی به دکوراسیون مدرن شباهت بیشتری دارد.

این سبک هرچه ساده تر و خلوت تر باشد، بهتر است. به یاد داشته باشید که در حدالامکان از وسایل اضافی دوری کنید. بیشترین رنگ بکار برده شده در دکوراسیون مینیمال رنگ سفید است ولی شما می توانید از رنگ های خنثی دیگری نیز استفاده کنید تا محیطی آرامش بخش برای خود به وجود آورید.

دکوراسیون داخلی

 دکوراسیون روستیک

 دکوراسیون روستیک با نام سبک روستایی نیز شناخته شده است. در این سبک از دکوراسیون داخلی، ما با خانه ای روبرو هستیم که تمام تلاش بر روی تبدیل آن به یک خانه ساده و بی آلایش می باشد. در سبک روستیک یا روستایی فضای داخلی خانه با سنگ و چوب طراحی می شود. از ویژگی های این سبک می توان به بکاربردن وسایل کهنه اشاره کرد.

حقیقت این است که در این سبک هرچه وسایل منزل رنگ  رو رفته تر بوده و قدیمی تر جلوه کند، فضای خانه را اصیل تر نمایش می دهد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

از مشخصات اصلی داشتن یک این سبک از دکوراسیون، طراحی یک فضای با اصالت است. در این سبک از دکوراسیون داخلی مرکز توجه بر روی رعایت نظم می باشد. تا جایی که میشود در دکوراسیون کلاسیک، نظم و تقارن باید رعایت شود. بدین منظور می توانید از وسایل بکار برده شده در منزل یک جفت تهیه کنید تا فضای خانه را کاملا متقارن کرده و نظم خاصی را به آن ببخشید.

دکوراسیون داخلی

سخن پایانی

خانم های خانه در اکثر مواقع با نحوه چیدمان خانه درگیر می باشند. تصمیم گیری برای نحوه چیدمان و بکار بردن کدام یک از رنگ ها در فضای خانه می تواند به شدت سخت باشد. اگر فردی حساس در زمینه نحوه چیدمان لوازم داخلی هستید، بهتر است با سبک های گوناگون دکوراسیون داخلی آشنا شوید و از طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom