بهترین انواع مبل برای جلوی تلویزیون + آموزش چیدمان

بهترین انواع مبل برای جلوی تلویزیون

در خانه بسیاری از ما ایرانی ها، تلویزیون نقطه کانونی(focus point) سالن ما محسوب می شود. به صورت اصولی فرم و ساختار سالن‌های نشیمن در خانه‌های ما مناسب تلویزیون ساخته نشده است و ممکن است محل قرارگیری شومینه یا پتجره‌ها به گونه‌ای باشد که در هنگام چینش مبلمان با تلویزیون دچار مشکل شویم. برای اینکه اتاق را به تی وی روم شبیه تر کنید باید از بهترین مبل برای جلوی تلویزیون استفاده کنیم.

بسیاری از ما، بیشتر وقت خود را صرف دیدن برنامه های مختلف ورزشی، اجتماعی، فیلم و سریال ها و…در تلویزیون می کنیم به همین منظور دکوراسیون و چیدمان مبل جلوی تلویزیون برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

مبل مخصوص جلوی تلویزیون باید چگونه باشد؟

مبل مخصوص جلوی تلویزیون باید چگونه باشد؟

بهترین مبل برای جلوی تلویزیون چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ مبل مخصوص جلوی تلویزیون باید راحت، دارای فضا و ساختار مناسبی داشته باشد .برای مثال، مبل ال، نیمکتی، انواع مبل های راحتی و… می توانند پیشنهاد مناسبی برای قرارگیری در جلوی تلویزیون باشند.

بهترین مبل برای جلوی تلویزیون مبلی است که متناسب با متراژ سالن و سبک خانه انتخاب شده باشد.کیفیت نشیمن و فوم های مبل جلوی تلویزیون از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا مدت زمان زیادی را افراد از این مبل‌ها استفاده می‌کنند و در صورت بی کیفیت بودن متریال استفاده شده به سرعت ظاهر اولیه خود را از دست می دهد. از بهترین مبل‌های مخصوص جلوی تلویزیون می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • مبل طرح ال: مناسب خانه بزرگ و کوچک
  • سبک مبل تخت خواب شو: مناسب خانه های کوچک و افرادی که علاقه دارند در هنگام تماشای تلویزیون پاهای خود را دراز کنند یا خوابیده باشتند.
  • مبلمان پایه کوتاه: تشیمن راحت و زاویه دید مناسب تلویزیون

مبل راحتی جلوی تلویزیون

مبل راحتی جلوی تلویزیون

در صورتی که فضایی محدود و کوچک دارید با استفاده از مبل راحتی جلوی تلویزیون یک تیر و دو نشان بزنید، مبل های راحتی و مدرن از نشیمن راحتی برخوردار هستند و ظاهری مدرن-کلاسیک دارند بنابراین می توانید از این مبل‌ها برای پذیرایی و داشتن فضایی رسمی تر نیز استفاده کنید. ست کردن و چیدمان این مبل ها بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید از این مبل ها در اتاق های نشیمن خود استفاده کنید.

چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون باید به چه صورت انجام شود ؟

چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون باید به چه صورت انجام شود ؟

میتوان به جرات گفت مبل ال میتواند انتخاب بسیار مناسبی برای بهترین مبل برای جلوی تلویزیون باشد.

چیدمان مبل ال جلوی تلویزیون کاری ساده و راحت است، این مبل ها ظاهری راحت را به خانه شما می دهند و باعث می‌شوند در هنگام نشستن احساس بهتری داشته باشید.

  • اگر فضایی محدود و کوچک دارید بهتر است مبل ال را در کنج دیوار قرار دهید.
  • در صورتی که محدودیت فضا ندارید می‌توانید چیدمان مبل ال را جلوی تلویزیون و به عنوان تقسیم کننده اتاق قرار دهید تا اتاق به دو بخش مجزا تبدیل شود.

نکات مهم برای چیدمان مبل جلوی تلویزیون

نکات مهم برای چیدمان مبل جلوی تلویزیون

در هنگام چیدمان مبل جلوی تلویزیون ممکن است با چندین مشکل مواجه شویم، در ادامه ما اصلی‌ترین مشکلاتی که ممکن است در هنگام چیدمان و دیزاین برای شما رخ بدهد را همراه با راه‌حل‌های کمک کننده قرار داده‌ایم تا به تنهایی بتوانید همانند یک طراح دکوراسیون، خانه خود را در بهترین حالت خود طراحی کنید.

  • چالش: اتاق نشیمن پر رفت و آمد که در صورت قرارگیری مبل در مقابل تلویزیون دچار مشکل می‌شود.

راه حل: برای ایجاد چند راه ورودی و خروچی کافی است مبل خود را از دیوار فاصله دهید تا در هنگام استفاده از تلویزیون افراد از پشت مبلمان عبور کنند.

  • چالش: یک اتاق نشیمن بزرگ و باز که نیاز به قسمت بندی دارد.

راه حل: این حالت یکی از ایده‌آل ترین مشکلات چیدمان مبل جلوی تلویزیون برای اتاق نشیمن است، در این حالت شما می‌توانید قسمتی از اتاق را به تی وی روم تبدیل کنید و قسمت دیگر را برای پذیرایی و فضایی رسمی‌تر انتخاب کنید.

  • چالش: تلویزیون و شومینه هر دو یک نقطه کانونی و اصلی در اتاق نشیمن به حساب می‌آیند؛ حال کدام را برای نقطه کانونی اتاق انتخاب کنیم؟

راه حل: با قرار دادن تلویزیون در راستا و زاویه شومینه می‌توانید از هر دو نقطه کانونی اتاق خود لذت ببرید.

  • چالش: پوشیده شدن دیوارها با پنجره و خالی نبودن دیوار اصلی برای قرارگیری تلویزیون.

راه حل:در این حالت بهتر است به جای قرار دادن تلویزیون در مقابل پنجره ها، که باعث ایجاد نور پس زمینه نیز در هنگام تماشا کردن می شود؛ بهتر است از تلویزیون را در گوشه ها و دیوارهای غیر مرسوم قرار دهید، شک نکنید که نتیجه از تصور شما بهتر می شود.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom