انتخاب اکسسوری لوستر؛ ساده و مدرن یا پیچیده و کلاسیک

انتخاب اکسسوری لوستر

در دکوراسیون داخلی اکسسوری لوستر جنبه زیباسازی و تزئینی را ایفا می‌کند. در حقیقت اکسسوری‌ها، لوازم جانبی خانه محسوب می‌شوند. نمی‌توان از تمام اکسسوری ها در فضای خانه استفاده کرد. بلکه باید از میان دنیای بی‌نهایتی از اکسسوری‌ها لوازمی که بیشتر دوست دارید و نظر شما را به خود جلب کرده است، مناسب‌ترین مورد را انتخاب کنید. البته اکسسوری‌ها باید با دیزاین و چیدمان فضای داخلی شما هماهنگی داشته باشند.

اگر با توجه به دکوراسیون داخلی، اکسسوری مورد نیاز خانه را انتخاب کنید، نصف راه را رفته‌اید. یکی از عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی برای هر سبک، نحوه‌ی نورپردازی آن می‌باشد. انواع نورپردازی ها شامل نورپردازی مخفی، رشته‌ای، دیواری و به شکل اکسسوری هایی مانند لوستر یا آباژور را می‌توان نام برد. از آنجا که قدیمی‌ترین اِلمان نورپردازی، اکسسوری لوستر می باشد، در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل پیرامون این موضوع بپردازیم.

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 10 دقیقه می‌باشد.

<yoastmark class=

تاریخچه لوستر با گذشته‌ای پر فراز

هر نوع لوستر تاریخ و داستان منحصر به خود را دارد. در گذشته اکسسوری لوستر یک کالای درباری بود که به طبقه ثروتمند تعلق داشت. تمام مراحل تولید توسط صنعتگران در آن زمان طراحی و ساخته می‌شد. ابتدا برای روشنایی لوستر از شمع استفاده می‌کردند.

برخی ابداع لوستر را به ایتالیا و برخی به فرانسه و انگلیس نسبت می‌دهند. یک وجه مشترک در تمام لوستر ها روشنایی با شمع، فیتیله و روغن بوده است. تا اینکه در سال 1879 میلادی یک تحول فوق العاده عظیم رخ داد. ادیسون و همکارانش جهان را با لامپ های الکتریکی روشن کردند.

اکسسوری لوستر

جهان و هر آنچه را که در آن قرار داشت پا به عرصه جدید گذاشت. اختراعات مختلفی در زمینه لوستر به ثبت رسید. ماریو فورتنی ایتالیایی لوسترهایی با پارچه های‌ ابریشمی را طراحی کرد. لوئیز کامفورت نیز با شیشه‌های رنگی لوستر های زیبایی را ساخت.با ظهور سبک مدرن تغییرات زیادی در طراحی اکسسوری لوستر پدید آمد.

انتخاب لوستر، دنیای بی نهایتی از طراحی

لوستر لغتی است که از ادبیات انگلیسی به ادبیات فارسی وارد شده است. به معنای چلچراغ یا چراغ آویز است. یک وسیله روشنایی است که در آن یک یا چندین نوع لامپ نصب می‌شود و از سقف یا دیوار آویزان می کنند. لوستر در دو سبک کلی کلاسیک و مدرن طراحی و ساخته می شوند. دنیای لوستر بسیار گسترده است و طیف وسیعی را شامل می شود. از نظر رنگ، اندازه مواد و کاربرد بسیار متفاوت هستند.

انتخاب لوستر، دنیای بی نهایتی از طراحی

انتخاب لوستر، دنیای بی نهایتی از طراحی

گاهی انتخاب اکسسوری لوستر بسیار مشکل است و تفاوت بین سبک های آن برای برخی افراد قابل درک نیست. باید لوستر مناسب را با توجه به مکان انتخاب کرد.برای طراحی لوستر از متریال های مختلف به صورت تک متریال یا ترکیبی استفاده می کنند. همانند تمام لوازم خانه در زمان خرید اکسسوری لوستر باید به نکات مختلف توجه داشته باشید.

راهنمای انتخاب و خرید اکسسوری لوستر

زیبایی و سبک یک شی نشان دهنده فضای مورد نظر است که یک امر مهم محسوب می شود. اولین نکته‌ای که باید در زمان خرید اکسسوری لوستر مورد توجه قرار دهید سبک دکوراسیون خانه و فضای مورد نظر است. نمی‌توان یک لوستر کلاسیک با طراحی مجلل کریستالی را برای یک دکوراسیون مدرن و مینیمال انتخاب کرد. البته یکی از بهترین سبک‌ها برای این لوستر، مبلمان کلاسیک و چیدمان آنها می‌باشند که جلوه‌ای زیبا به محیط خواهند بخشید.

راهنمای انتخاب و خرید اکسسوری لوستر

راهنمای انتخاب و خرید اکسسوری لوستر

هارمونی بین اجزا از جمله لوستر در فضای خانه اهمیت دارد.در زمان انتخاب لوستر به لحاظ ابعاد و اندازه باید دقت داشته باشید. اگر متراژ کم و ارتفاع سقف خانه پایین است یک لوستر بزرگ فضا را کوچک و ناهمگون می‌کند.

لوستر مدرن

یک لوستر مدرن کوچک با یک طراحی منحصر به فرد بهترین انتخاب است.روز به روز طرح ‌ها و متریال های جدید برای ساخت لوستر وارد بازار می‌شوند.با توجه به کاربرد به گونه ای ساخته می شوند که در فضا جلب توجه کنند. گاهی اوقات طراحی ساده و پیچیده ای دارد که با چیدمان داخلی تفاوتی ندارد. گاهی لوستر آنقدر زیبا طراحی می شود که در درجه اول نگاه ها را به سمت خود جلب می کند. در نتیجه اشیا دیگر به پس زمینه می روند.

اکسسوری لوستر

اکسسوری لوستر

انواع لوستر و سبک‌های مختلف آن

دو سبک مهم در ساخت اکسسوری ها وجود دارد. اکسسوری لوستر نیز از این امر مستثنی نیست. دو سبک رایج در طراحی لوستر عبارت است از:

سبک کلاسیک

سبک نئوکلاسیک نیز برگرفته از سبک کلاسیک است. گزینه های زیادی در سبک کلاسیک برای انتخاب لوستر وجود دارد. از فلز، شیشه و کریستال در این سبک استفاده می شود. اغلب به شکل شمعدانی و نگهدارنده شمع طراحی می شود. یادآور ریشه و اصالت سبک کلاسیک است. این سبک هیچگاه از مد نمی افتد، بنابراین انتخاب برد برد و سرمایه گذاری عالی است.

این را هم بخوانید: بهترین لوسترها برای مبلمان کلاسیک کدام هستند؟

سبک مدرن

اصل اول در سبک مدرن، سادگی در کمال زیبایی است. در مخالفت با سبک کلاسیک و پرهیز از تجمل گرایی شکل گرفته است. از طرح های ساده مانند خطوط هندسی استفاده می کنند. ظاهری براق دارند و بیشتر از استیل و استیل آبکاری رنگی برای طراحی و تولید این سبک استفاده می کنند. لوستر های طراحی شده به سبک مدرن برای دکوراسیون و فضای مدرن مینیمال کاربرد بیشتری دارند.

<yoastmark class=

لوستر، تکمیل کننده فضای داخلی

یکی عناصری که در جلوه‌ی زیبای محیط تاثیر گذار می‌باشد، لوسترها هستند. استفاده از لوستر چیدمان فضای داخلی را تکمیل کرده که گاهی با طراحی غیر معمول در فضا خودنمایی می‌کند. علاوه بر دو سبک ذکر شده، انواع دیگری از لوستر نیز طراحی و ساخته می شود. انواع اکسسوری لوستر عبارت است از:

لوستر های سنتی

طراحی و نقوش شکل گرفته بر روی آن به شکل سنتی است که سبک کلاسیک تعلق دارند. در فضاهای تاریخی و قدیمی بیشتر استفاده می شوند. یک نمونه از آن لاله هایی است که با شیشه یا لامپ های رنگی تزیین می شوند.

نمونه‌ای از لوستر های سنتی

نمونه‌ای از لوستر های سنتی در دکوراسیون داخلی

لوستر چند طبقه

به صورت چند طبقه طراحی می شود. در سبک مدرن و کلاسیک طرح های متنوع و منحصر به فردی ساخته می‌شود.

لوسترهای کریستالی یا شیشه‌ای

از کریستال های شفاف، کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر تشکیل شده اند. به انعکاس نور در فضا کمک می‌کنند و زیبایی خاصی را می‌آفرینند. البته قیمت بالایی نیز دارند.

لوسترهای کریستالی یا شیشه‌ای

لوسترهای کریستالی یا شیشه‌ای

لوستر شاخه‌ای

به صورت شاخه ای طراحی و ساخته می‌شود. تنوع در ساخت این طرح بسیار بالاست.

لوستر های فانتزی

طراحی و ساخت آن از شکل و فرم خاصی تبعیت نمی‌کند. برگرفته از ایده‌های خلاقانه طراحان است. برای دکوراسیون مدرن و مینیمال مناسب می باشد. استفاده از این لوسترها محدودیت خاصی نداشته و امروزه در انواع مختلف طراحی‌ها روانه بازار شده است.

لوستر با طراحی فانتزی در دکوراسیون داخلی

لوستر حبابی

دور لامپ، شیشه ای قرار دارد که نور را به صورت سایه منعکس می‌کند. یک طرح زیبا و چشم نواز است.

لوستر های چوبی، لوستر معرق چوب، لوستر شمعی و… انواع دیگری از اکسسوری لوستر می باشند.در دکوراسیون داخلی می توانید در مکان های مختلف مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، راهرو و حتی آشپزخانه از اکسسوری لوستر استفاده کنید.لوستر برای اتاق نشیمن باید با توجه خاصی انتخاب شود. طراحی لوستر در فضای داخلی می تواند عنصر کلیدی باشد که توجه مهمان را به خود جلب می کند.

برای آشپزخانه طرحی را انتخاب کنید که ساده باشد و نور آرامش بخشی را در فضا منعکس کند. یک لوستر کریستالی شیشه ای در کنار میز ناهار خوری می‌تواند جلب توجه کند و آشپزخانه را اصیل نشان دهد. در اتاق خواب نیز لوسترها نقش ویژه‌ای را برای راحتی بیشتر ایفا می‌کنند. بخصوص اگر فضای داخلی به سبک مدرن باشد. یک لوستر با نور قابل تنظیم بهترین انتخاب است. اگر در زمان انتخاب دقت لازم را داشته باشید قطعا از انتخاب لوستر برای هر مکانی رضایت کامل خواهید داشت.

اکسسوری لوستر

بی شک دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها از هر دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. از آنجا که لوستر یکی از عناصر مهم از دکوراسیون داخلی می‌باشد. انتخاب اکسسوری لوستر و استفاده درست و مناسب از آن می‌تواند به زیبایی دکوراسیون زیبایی بیشتری ببخشد. انتخاب وستر مناسب با توجه به سبک دکوراسیون داخلی یکی از اولین قدم‌ها برای چیدمان زیبای منزل خواهد بود. در این مقاله به بررسی اکسسوری لوستر و انواع مختلف آن پرداختیم و با سبک‌های مختلف آن آشنا شدیم.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom