مجله

جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها و مقالات مورد نیاز کاربران

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

چیدمان منزل، جدیدترین دیزاین به سبک اروپایی و مدرن

چگونگی طراحی و چیدمان منزل مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش از زیبایی یک خانه به شمار می رود. به همین دلیل نیز انتخاب سبک دکوراسیون و همین طور مدل مبلمان نقش پررنگی را در این زمینه ایفا خواهند کرد. شناخت برخی از پرطرفدارترین و معروف ترین سبک های دکوراسیون و همین طور مدل های چیدمان و طراحی مبلمان می تواند در انتخاب یک سبک دکوراسیونی و همین طور نحوه درست طراحی آن به افراد کمک کند. به همین دلیل نیز در این مطلب شما را با برخی از پرکاربردترین این اطلاعات آشنا خواهیم کرد.

 

برای چیدمان منزل به سبک مدرن چه نکاتی رو باید رعایت کنیم؟

 

طراحی و دیزاین منزل به سبک اروپایی

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی منزل که طرفداران بسیاری نیز دارد چیدمان منزل به سبک اروپایی است. به طور کلی می توان گفت که طراحی و دیزاین منزل به سبک اروپایی نمونه ای پر زرق و برق و تجملاتی است که در عین حال احساس راحتی بسیاری را نیز به شما القا می کند. معمولا در این سبک از دکوراسیون منزل از وسایل آنتیک و هنری به صورت متقارن استفاده می شود و تا جای ممکن نیز تلاش می گردد تا حس تاریخی غنی ای نیز در فضا حفظ گردد.

در طراحی و دیزاین منزل به سبک اروپایی سعی می شود که از مبلمانی با رنگ های غنی و تیره استفاده شود. به همین دلیل هم هست که غالبا رنگ دیوارها خنثی هستند و در کنار مبلمان و وسایل تزئینی ترکیب خوبی را شکل می دهند. در این سبک از دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ های جواهرات و سنگ های قیمتی انتخاب می شوند و این تنالیته رنگی می تواند وقار بسیاری را به فضا ببخشد. این مبلمان غالبا شاهانه هستند و هیچ شباهتی به سبک های مدرن و مینیمال ندارند. به همین دلیل هم معمولا قطعات آنها سنگین و فاخرتر طراحی و ساخته می شوند. انتخاب پارچه هایی مثل مخمل، چرم و یا حتی ابریشم نیز انتخاب های بسیار ایده آلی برای دکوراسیون منزل به سبک اروپایی به شمار می روند.

تمامی این ویژگی ها در مبلمان سبک اروپایی به آن معنا نیست که ظرافت موجود در طراحی شان به حداقل می رسد، بلکه حفظ ظرافت طراحی این نوع از مبلمان به نوعی برازندگی و وقار آنها را افزایش می دهد. به همین دلیل هم هست که غالبا این سبک از مبلمان کمی گران قیمت تر به نظر می رسند. این نوع از مبلمان می توانند در کنار پرده هایی با والان پیچیده و یا حتی قالیچه هایی کلاسیک، ترکیب بی نظیری را ایجاد نمایند.

 چیدمان منزل به سبک مدرن با مبل راحتی

 

چیدمان منزل به سبک مدرن با مبل راحتی

شاید بتوان گفت که امروزه پرطرفدارترین و غالب ترین چیدمان منزل به سبک مدرن با مبل راحتی صورت می گیرد. این نوع از چیدمان و دکوراسیون منزل بر فرم های شسته رفته ای تاکید دارد که مصالحی طبیعی و جریانی یکپارچه در وسایل نیز آن را تکمیل می کند. مبلمان راحتی و مدرنی که در این سبک به کار می روند دارای فرم های خالص و همین طور خطوط ساده ای هستند که نیاز چندانی نیز به جزئیات اضافی و تزئینات غیرضروری ندارند.

برای انتخاب رنگ مبلمان مدرن و راحتی در این سبک از دکوراسیون منزل می توان به سراغ ترکیب هایی جذاب و خیره کننده رفت و آن را با سایه هایی از رنگ های غلیظ به کمال رساند. در کنار این نیز حفظ سادگی فضا با کمک مبلمان و همین طور برقراری احساس آرامش و امنیت در محیط نیز از شروط اصلی طراحی دکوراسیون به سبک مدرن است.

به طور کلی می توان گفت که مبلمان راحتی که می توانید در دکوراسیون منزل مدرن خود به کار ببرید می توانند شامل مدل های مبل راحتی ال، مبل راحتی چستر، مبل راحتی تخت خواب شو و... شوند و در کنار اینها نیز قطعا می توانید با دنیای متنوع و عظیمی از مبلمان راحتی در دکوراسیون منزل مدرن خود رو به رو شوید.

 

چیدمان منزل به سبک کلاسیک و استفاده از رنگهای گرم

در میان خانه های ایرانی دکوراسیون و چیدمان منزل به سبک کلاسیک یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین انتخاب هاست. درست است که این سبک از چیدمان الهام گرفته از گذشته است اما حقیقت اینجاست که هدف اصلی آن ایجاد راحتی در فضاست. در چیدمان منزل به سبک کلاسیک غالبا از رنگ های گرمی استفاده می شود که در کنار برخی از رنگ های خنثی مثل کرم، بژ، خاکستری و... ترکیب متعادل و فوق العاده ای را ایجاد می کنند.

در کنار این باید اضافه کرد که استفاده از رنگ مایه های چوبی که غالبا تیره نیز هستند می تواند در انتخاب مبلمان به سبک کلاسیک به شما کمک کند. به همین دلیل نیز انتخاب مبلمانی با دسته و پایه هایی از جنس چوب گردو، گیلاس، بلوط، ماهگون و... می تواند انتخابی هوشمندانه باشد. علاوه بر این ترکیب این جنس از مبلمان با پارچه هایی تمیز، زیبا و با رنگ هایی باوقار نیز می تواند مجموعه ایده آلی را شکل دهد.

اگر بخواهیم مجموعه ای از چیدمان منزل به سبک کلاسیک را به شما ارائه دهیم باید حتما به گچ کاری ها و کارهای ظریف چوبی نیز اشاره کنیم که از قرنیزهای دیوار گرفته تا منبت و کنده کاری های مبلمان را شامل می شود. به همین دلیل نیز شاید بتوان ظرافت طراحی را هم به ویژگی های اصلی چیدمان به سبک کلاسیک اضافه کرد.

 

چند مدل چیدمان مبل ال در خانه های کوچک و بزرگ

 

چند مدل چیدمان مبل ال در خانه های کوچک و بزرگ

مبل ال از آن دسته از مبلمانی است که غالبا می توان آن را در مدل های راحتی و مدرن در نظر گرفت. این نوع از مبلمان مزایای بسیاری دارد که از میان آن می توان به این موضوع اشاره کرد که هم انتخاب خوبی برای خانه های بزرگ است و هم گزینه ای ایده آل برای خانه های کوچک! این نوع از مبلمان به لحاظ آن که پراکندگی کمی دارد و می تواند گوشه های خانه را به طور کامل پوشش دهد فضاهایی اضافی در خانه ایجاد نمی کند و در نتیجه بیشترین استفاده را از جای جای دکوراسیون منزل خواهد داشت.

برای چیدمان مبل ال در خانه های کوچک باید نقش این نوع از مبلمان نسبت به سایر وسایل پررنگ تر به نظر برسد، چرا که فضای نشیمن این مدل از مبلمان زیاد است و می توان تعداد مهمان ها و افراد بیشتری را برای آن در نظر گرفت. بهتر است که مبل ال را در مقابل تلویزیون قرار دهید و با همراهی یک میز جلومبلی ترکیب ایده آلی را برای آن بسازید.

علاوه بر این بهتر است که در دکوراسیون منزل کوچک خود تا جای ممکن از قرار دادن مبل ال در مقابل پنجره و فضای نورگیری اجتناب کنید، چرا که در چنین شرایطی پشتی مبل مانع از عبور نور در فضای خانه شده و در نتیجه آن را کوچک تر و البته تاریک تر نشان خواهد داد.

اگر هم از آن دسته افرادی هستید که محدودیت فضایی ندارید و با این حال دست روی مبلمان ال گذاشته اید می توانید آن را به نگینی در دکوراسیون نشیمن خود تبدیل کنید. نکته مهم در این رابطه آن است که دقیقا بدانید که چه وسایلی را در ترکیب با این نوع از مبلمان انتخاب کنید تا زیبایی و وقار آن هم چنان حفظ شود.

اگر محدودیت فضایی در دکوراسیون نشیمن خود ندارید توصیه ما این است که مبل ال خود را با فاصله ای نسبت به دیوار و متمرکز در فضای میانی خانه چیدمان کنید. این کار می تواند به دنج تر کردن فضای نشیمن کمک کرده و محیط خوبی را برای یک گفت و گوی گرم دوستانه و خانوادگی فراهم آورد. در نهایت نیز استفاده از یک میز جلومبلی متناسب با مدل مبل ال نیز می تواند این ترکیب را کامل تر و شکیل تر نماید.

 

طراحی و چیدمان منزل برای عروس خانم‌ها

به طور کلی باید گفت که اصول و البته قدم های متفاوتی وجود دارد که با کمک آنها می توان طراحی و چیدمان منزل را با موفقیت پیش برد. معمولا بسیاری از عروس خانم ها در انتخاب سبک و البته طراحی منزل خود با مشکل بر می خورند و دقیقا نمی دانند که باید به سراغ چه مدل ها و سبک هایی بروند.

در رابطه با طراحی و چیدمان منزل برای عروس خانم ها باید به این موضوع اشاره کرد که در وهله اول علاقه و سلیقه افراد مد نظر قرار می گیرد و بعد از آن نیز بودجه و همین طور شرایط موجود در خانه اعم از ابعاد، نوردهی و... تعیین کننده خواهند بود. طبیعتا تنوع بالایی از سبک های دکوراسیونی می تواند چنین امکانی را برای زوج ها فراهم کند که با خیال راحت دست به طراحی و چیدمانی بزنند که با سلیقه آنها همراه و هماهنگ باشد.

در کنار اینها شرایط موجود در فضای خانه نیز تاثیرگذار خواهند بود. برای مثال اگر ابعاد خانه شما محدود است بهتر است که به سراغ سبک هایی مانند دکوراسیون کلاسیک نروید، چرا که در غالب موارد مبلمان کلاسیک ابعاد بزرگی دارند و طراحی باوقار و کنده کاری های ظریف آنها نیازمند فضایی کافی برای نمایان شدن است. در نتیجه با انتخاب این نوع از مبلمان در دکوراسیون منزل کوچک خود علاوه بر آن که زیبایی این نوع از مبلمان را از چشم می اندازید، باعث می شوید که فضا محدودتر و کوچک تر نیز به نظر برسد. این در حالی است که در صورت داشتن خانه ای کوچک می توان مبلمان مدرن و راحت جمع و جوری را انتخاب کرد که با یک طراحی زیبا و ایده آل فضای خانه شما را بزرگ تر و راحت تر نماید.

 

 

نظرات (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون واقعا عالی بود.

حسین جابری
This comment was minimized by the moderator on the site

قیمت مبل هارو از کجا میتونم ببینم؟

ریحانه
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام دوست عزیز وارد صفحه اینستا مبلیران اصل بشید و زیر مبل مورد نظرتون کامنت بذارید قیمتشو واستون دایرکت میکنن

مدیریت سایت
هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید.

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مبلیران اصل با بیش از نیم قرن تجربه و با تولید بیش از پنجاه مدل مبلمان راحتی مفتخر است که تا امروز توانسته است باعث جلب رضایت مشتریان خود گردد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اطلاعات تماس