مجله اینترنتی مبلیران

جدیدترین اخبار و مقالات مبلیران

میز جلومبلی؛ مکمل مبلمان در دکوراسیون داخلی

میز جلومبلی؛ مکمل مبلمان در دکوراسیون داخلی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میز جلومبلی در چیدمان و طراحی دکوراسین داخلی به عنوان مکمل شناخته می شود. در دکوراسیون داخلی بخشی از لوازم نقش پررنگ تری دارند، مانند مبلمان، پرده، قالی و موارد دیگر.

میز جلومبلی؛ مکمل مبلمان در دکوراسیون داخلی

میز جلومبلی در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی به عنوان مکمل شناخته می شود. در دکوراسیون داخلی بخشی از لوازم نقش پررنگ تری دارند، مانند مبلمان، پرده، قالی و موارد دیگر. برخی لوازم نیز نقش مکمل را ایفا می‌کنند، مانند میز جلومبلی، میز عسلی و... .وجود میز جلومبلی برای یک دست مبلمان شیک و جذاب اهمیت فوق العاده ای دارد. به طوریکه برخی معماران داخلی مبلمان را بدون میز جلومبلی نمی‌پذیرند. به عبارت دیگر به عنوان کامل کننده مبلمان تعریف می شود.

همچنین می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل داشته باشد. بنابراین می توان به آن از دو جنبه نگاه کرد:

  • فوق العاده کاربردی است.
  • دکوراسیون را زیباتر می کند و آن را از ناقص بودن و بی هویتی بیرون می آورد.

 

میز جلو مبلی چیست؟

میز جلومبلی همانطور که از نامش پیداست، جلوی مبلمان قرار می گیرد. بهتر است ارتفاع میز جلومبلی با سطح نشیمنگاه مبلمان هماهنگ باشد. معمولاً ارتفاع آن چند سانتیمتر نیز بلندتر است، تا بتوانید در حالت نشسته هرچه را که بخواهید به راحتی از روی میز بردارید. ارتفاعی بین 40 تا 45 سانتیمتر برای ساخت در نظر گرفته می شود. البته گاهی می توان چند سانت بلندتر در نظر گرفت.

تنوع در طرح، رنگ و جنس بیش از آن چیزی است که فکرش را می کنید. بهترین بخش در رابطه با تزیین میز این است که ظاهر آن را چند وقت یکبار تغییر دهید.

 

میز جلومبلی
میز جلومبلی

 

انواع میز جلومبلی و سبک طراحی آن ها

همانطور که مبلمان در سبک های مختلف طراحی می شود، به همان نسبت میز جلو آن نیز در طرح های مختلف تولید می شود. میز جلومبلی در سبک های مختلف عبارت است از:

سبک استیل یا سلطنتی:

در این سبک از هنر منبت کاری بر روی چوب استفاده می شود. نقوش روی آن برجستگی ها و در هم پیچیدگی های زیادی دارد. معمولا درشت و پررنگ هستند. تمام قسمت ها حتی پایه ها منبت کاری شده اند. در تناژ های طلایی، قهوه ای تیره، فندقی یا مشکی تولید می شود. معمولاً از چوب های گرانقیمت برای آن استفاده می شود. نقوش روی میز جلومبلی سلطنتی با مبلمان آن هماهنگ است.

به دو صورت هنر منبت کاری بر روی آن انجام می‌شود:

  • هنر دست استاد کار (گرانقیمت تر است)
  • دستگاه لیزر منبت کاری

سبک کلاسیک:

در این سبک نیز میز جلومبلی همانند مبلمان ساخته می‌شود. نقوش منبت کاری شده بسیار دقیق و ظریف بر روی چوب مشاهده می کنید. طرح های ساده و زیبا بدنه آن را زیباتر می‌کند که معمولاً از جنس چوب است. ضخیم نیست و چوب کمتری برای آن استفاده می شود. قیمت پایین تری نسبت به سبک سلطنتی دارد.

سبک مدرن:

این سبک از میز جلومبلی مانند قواعد سبک مدرن کاملاً ساده و در عین حال زیباست. هیچگونه نقش، طرح و چوب های گران قیمت در آن استفاده نمی شود. تنها از خطوط صاف، منحنی و هندسی پیروی می‌کنند. گاهی طرح‌ ها به صورت حجمی ساخته می‌شوند. از جنس های مختلفی به صورت تکی و ترکیبی در تولید این سبک استفاده می کنند.

سبک روستیک:

این سبک برگرفته از زیبایی های طبیعت است. از متریال های طبیعی و دست نخورده برای ساخت میز جلومبلی استفاده می‌کنند. کنده یا تنه درخت، الوار چوب طبیعی، سنگ و... را می توان نام برد.

 

میز جلومبلی
میز جلومبلی

 

متریال مورد استفاده برای ساخت میز جلو مبلی

انتخاب جنس برای طراحی و ساخت میز های جلومبلی به سبک آن وابسته است. معمولاً برای سبک استیل و کلاسیک از چوب استفاده می شود، مانند چوب گردو، راش و بلوط. از این چوب ها در سبک مدرن، به ویژه برای میزهای با جنس ترکیبی به وفور استفاده می شود.در سبک مدرن از متریال های نوین دیگری مانند استیل ضد زنگ ساده و آبکاری شده به وفور استفاده می شود. استیل آبکاری در رنگ های طلایی، آبی، قرمز، مشکی و برنزی وجود دارد. همچنین از سنگ مرمر، شیشه، mdf و متریال های جدید استفاده می کنند و زیباترین طرح ها را تولید می کنند.

از میز جلومبلی در اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده می شود زیرا کامل کننده مبلمان به شمار می‌آید. اولین هدف از خرید میز جلومبلی و قرار دادن آن جلوی مبلمان، پذیرایی از مهمان و میزبان است. البته استفاده‌های دیگری نیز از آن می شود. اما به لحاظ نوع کاربری می توان آن را به چند دسته تقسیم کرد:

میز ساده جلومبلی:

بسیار ساده است. در طراحی آن هیچگونه طرح اضافه ای دیده نمی شود. سبک کلاسیک، سلطنتی و گاهی روستیک در این دسته قرار می گیرد. مدل های ساده بیشتر برای مبلمان ال و چستر طراحی می‌شود.

میز جلومبلی به همراه میز عسلی:

به همراه میز بزرگ جلومبلی، چند میز کوچک با همان طرح و جنس ساخته می شوند. میز های کوچکتر استفاده‌های بیشتری دارند. برای پذیرایی کنار مبلمان تک نفره قرار می‌گیرند.

میز جلومبلی دکوری:

این نوع میز به گونه ای طراحی شده است که کاربرد پذیرایی و دکوری دارد. این سبک برای مبلمان راحتی و اسپرت طراحی می شود و در سبک مدرن مشاهده می شود.

 

چیدمان و زیباسازی فضا با استفاده از میز جلومبلی

فراموش نکنیم که هدف از خرید میز جلومبلی فقط صرف حضور مهمان نیست. بلکه می توان از آن به عنوان یک میز دکوراتیو و زیبا بخش نیز استفاده کرد. به عنوان مثال با قرار دادن یک گلدان گل طبیعی، ست قاب عکس، ست جاشمعی و... به زیباتر کردن دکوراسیون کمک کنید. هر چیزی که روی میز قرار می دهید به لحاظ سبک باید با دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد.در دهه های قبل اشیا لوکس بسیار گرانقیمت بودند. در حال حاضر هر ایده و طرح جدید می تواند بسیار لوکس و جذاب باشد. نیازی نیست همیشه به طرف لوازم گرانقیمت بروید. زیبایی و گیرایی گاهی در سادگی نهفته است که عموماً قیمت مناسبی دارند.

اگر می‌خواهید این میز را جدا از مبلمان بخرید، باید با مبلمان هماهنگ باشد. ابعاد آن نیز باید به لحاظ ارتفاع زیاد بزرگ نباشد. از طرفی مانع رفت و آمد راحت می‌شود و از جهت دیگر فضا را کوچک تر نشان می‌دهد.این میز در شکل های مربع، مستطیل، دایره، منحنی، حجمی، فانتزی، چند ضلعی، اشکال هندسی ترکیبی و... طراحی می شود. اشکال ذکر شده در تمام سبک ها استفاده می شوند. فقط کافی است با کمی دقت و حوصله آنچه را که می خواهید، پیدا کنید.سعی کنید برای مبلمان چرم میز شیشه ای یا میز با رویه سنگ و پایه های استیل رنگی انتخاب کنید. برای مبلمان ساتن و مخمل میز جلومبلی چوبی مناسب تر است.

 

میز جلومبلی
میز جلومبلی

نظرات (0)

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید.

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

جستجو

مطالب اخیر

مبلیران اصل با بیش از نیم قرن تجربه و با تولید بیش از پنجاه مدل مبلمان راحتی مفتخر است که تا امروز توانسته است باعث جلب رضایت مشتریان خود گردد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اطلاعات تماس