مهمترین ویژگی های سبک تروپیکال در طراحی دکوراسیون داخلی

مهمترین ویژگی های سبک تروپیکال

مهمترین ویژگی های سبک تروپیکال در طراحی دکوراسیون داخلی

سبک تروپیکال در طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ های تند و شاد شناخته می شود. برای اجرای این سبک دکوراسیون می توان به راحتی تندترین و جسورانه ترین رنگ ها را انتخاب نمود. به طور کلی رنگ هایی که احساس راحتی و شادی را در فضا ایجاد می کنند مناسب ترین رنگ ها برای این سبک دکوراسیون هستند. از رایج ترین رنگ ها برای این سبک می توان به زرد، نارنجی و سبز روشن اشاره کرد.

سبک تروپیکال

سبک تروپیکال

همچنین می توان با انتخاب مبلمان با جنس حصیر، بامبو، خیزران و ساج حالتی راحت و روزمره را در منزل ایجاد کرد. در این سبک دکوراسیون فضاهایی همچون حیاط، پاسیو، باغ، باغچه، فضاهای باز و نیمه باز اهمیت بسیار زیادی دارند. از دیگر ویژگی های سبک تروپیکال می توان به استفاده از پنجره های تمام قد شیشه ای اشاره کرد. این پنجره ها زیبایی بیرون را به راحتی به فضای داخلی منزل انتقال می دهند.

کاغذ دیواری سبک تروپیکال

یکی از کاربردی ترین روش های طراحی دکوراسیون داخلی به سبک تروپیکال انتخاب کاغذ دیواری با طرح ها و نقوش تروپیکال می باشد. کاغذ دیواری ها در ظاهر و انرژی محیط زندگی تغییرات قابل توجهی ایجاد می کنند. یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری است. استفاده از کاغذ دیواری با طرح های تروپیکال به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و قدرتمندترین روش های ایجاد فضایی شاد، پر انرژی، فرح بخش و طبیعی مناطق گرمسیری در محیط خانه شناخته می شود. از رایج ترین طرح های کاغذ دیواری این سبک که کاربرد فراوانی دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طرح هایی مانند میوه های استوایی همچون آناناس و موز
 • فلامینگوهای صورتی
 • فیل ها
 • شیرها
 • پلنگ ها
 • طوطی های رنگارنگ
 • برگ های سبز و بزرگ

تمامی طرح هایی که یادآور مناطق گرمسیری باشند و حس زندگی را در خانه القا کنند. از بین این طرح ها باید آن که با رنگ و سبک تروپیکال در طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگی بیشتری دارند را انتخاب کرده و روی یکی از دیوارهای منزل خود اجرا نمایید. با این کار حس و حال مناطق استوایی در خانه های شما ایجاد خواهد شد.

استفاده از گیاهان های استوایی در سالن و اتاق نشیمن

برای ایجاد سبک تروپیکال در فضای داخل منزل استفاده از درختان خانگی بزرگ با برگ های پهن یکی از راحت ترین و سریع ترین روش ها می باشد. به طور معمول نگهداری از این گیاهان در آپارتمان ها بسیار ساده است. اگر به طراحی اتاق نشیمن منزل خود به این سبک علاقه مند هستید می توانید از درختان خانگی بزرگ با برگ های پهن استفاده نمایید.

همچنین اگر به اجرای سبک تروپیکال در در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن خود علاقه دارید با استفاده از درختان خانگی و گیاهان سبز بدون ایجاد کوچک ترین تغییر در دکوراسیون و به راحتی می توانید در محیط زندگی خود فضای جزایر گرمسیری را ایجاد نمایید. تنها وجود یک نخل خانگی برای ایجاد فضای استوایی کافی است. اما برای ایجاد تاثیر قدرتمند در منزل توصیه می شود گیاهان سبز و بزرگ را در گوشه ای از منزل قرار دهید.

سبک تروپیکال در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اجرای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک تروپیکال نسبت به دیگر بخش های منزل اندکی دشوار است. ویژگی های این سبک دکوراسیون برای اتاق خواب انرژی بخش می باشند از این رو اگر مایل به اجرای طراحی دکوراسیون داخلی به سبک تروپیکال در اتاق خواب خود هستید باید رنگ های دیگر را نیز به صورت ترکیبی به کار گیرید. از دیگر شیوه های طراحی اتاق خواب به سبک تروپیکال استفاده از پرده در اطراف تخت می باشد. برای ایجاد فضای با حال و هوای استوایی توصیه می شود از پرده های کاملا ساده و سبک و تخت خواب چوبی و ساده استفاده نمایید.

ویژگی های سبک تروپیکال

ویژگی های سبک تروپیکال

سبک تروپیکال در سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون به سبک تروپیکال در اماکن خصوصی مانند سرویس بهداشتی که در حقیقت مکانی برای آرامش یافتن و بهداشت شخصی است، فضایی ایده آل و تاثیرگذار را ایجاد خواهد کرد. در صورت تمایل برای ایجاد فضای گرم، صمیمی، آرامش بخش و پویا در سرویس بهداشتی توصیه می شود از کاشی با طرح های طبیعی و رنگ های گرم استفاده نمایید. کاشی با پوشش طبیعی با رنگ قرمز، آبی، سبز و نارنجی برای این کار بهترین گزینه هستند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که برای طراحی سرویس بهداشتی به سبک تروپیکال به تغییر کامل طراحی نیاز نخواهید داشت. به طور کلی می توان گفت ایجاد فضای تروپیکال در سرویس بهداشتی های مینیمال و مدرن کاملا ساده و راحت است. برای ایجاد فضای فرح بخش در این بخش از منزل می توان از گیاهان سبز استفاده کرد. برای طراحی سرویس بهداشتی به سبک تروپیکال همچنین به موارد زیر نیاز خواهید داشت.

 • حوله با الیاف طبیعی همچون کتان
 • سبد حصیری
 • پرده حمام با طرح استوایی
 • شمع ها

مبلمان مناسب برای سبک تروپیکال

تجمل، ظاهر مدرن و طبیعت در سبک تروپیکال با یکدیگر ترکیب می شوند از این رو مبلمان انتخابی برای این سبک باید از طبیعت برگرفته شده باشند. مبلمان با متریال طبیعی برای این سبک دکوراسیون گزینه عالی هستند. از دیگر عناصر قابل استفاده در این سبک دکوراسیون می توان به مبلمان چوبی، صنایع دستی، سنگ های طبیعی و پارچه های تهیه شده از الیاف طبیعی اشاره کرد. شما می توانید یک دست مبلمان مناسب برای این سبک دکوراسیون را از مبلیران خریداری نمایید.

دکوراسیون داخلی سبک تروپیکال

دکوراسیون داخلی سبک تروپیکال

اهمیت فضای خارجی در سبک تروپیکال

دکوراسیون سبک تروپیکال در محیط هایی با نور طبیعی فراوان بهترین و بیشترین تاثیر را دارند و امکان طراحی یک آپارتمان با پنجره های کوچک و چسبیده به سقف وجود ندارد. به طور کلی می توان گفت نور طبیعی در این سبک دکوراسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فضا باید به نحوی طراحی شود که این نور در محیط بیشترین تاثیر را داشته باشد. از این رو در این سبک دکوراسیون مهمترین بخش ها شامل موارد زیر می باشند:

 • پاسیو
 • حیاط
 • باغ
 • باغچه
 • فضاهای باز و نیمه باز

برای دکوراسیون این بخش ها نیز می توان از ترفندهای ذکر شده استفاده نمایید به عنوان مثال  چیدن یک دست میز و صندلی چوبی یا بامبو در فضای بیرون و استفاده از چندین کوسن و رومیزی با رنگ های مختلف و طرح های نخل این سبک را تکمیل می کنند.

شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟

جهت ثبت امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

هنوز امتیازی برای این مقاله ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

showroom